Ovoga je ponedjeljka punoljetan postao Anton Matković, naš mladi napadač i hrvatski reprezentativac.

Ovoga ponedjeljka slavljenička je torta i to s 18 svjećica namijenjena Antonu Matkoviću. Naš mladi napadač i hrvatski reprezentativac u selekciji U-19 rođen je 19. veljače 2006. godine u Slavonskom Brodu u kojem je i započeo igrati nogomet. Prošao je mlađe kategorije Marsonije, da bi u ljeto 2022. stigao u kadete NK Osijek. Brzo je skrenuo pozornost na sebe, prije svega svojom brzinom i snagom te općenito konstitucijom s kojom je često dominirao među svojim vršnjacima. Zoran Zekić priključio ga je seniorima i dao mu je priliku kao 17-godišnjaku zaigrati u HNL-u.

Prvijenac je bio u Maksimiru

Debitirao je u završnim minutama prvenstvenog dvoboja s Hajdukom, 8. studenoga na Opus Areni, a do sada je skupio šest nastupa za prvu momčad. Cijelo poluvrijeme igrao je s Lokomotivom i Dinamom, a na Maksimiru je postigao i svoj prvijenac u elitnom razredu hrvatskog nogometa. Učestalo je u krugu onih igrača koji se pozivaju za mladu reprezentaciju do 19 godina i mnogi su uvjereni da je pred njim vrlo lijepa igračka karijera. Mi mu prvenstveno danas želimo sretan rođendan i da bude svakim danom sve bolji te da za NK Osijek postigne što više golova i sasvim potvrdi svoj veliki potencijal.