Posebno vrijednu pobjedu ostvarili su pioniri i to s igračem manje, a hat-trick je postigao Jakov Dedić.

Proteklog je vikenda utakmicama 18. kola u sve tri kategorije nastavljeno natjecanje u Prvoj ligi mladeži. Učinak naših nogometaša je šest od mogućih devet bodova, a osvojili smo ih na dvostrukom gostovanju kod Rijeke. Posebno je uzbudljiva bio pionirski dvoboj, budući da je odlučen duboko u sudačkoj nadoknadi vremena. Osijek je poveo preko Dedića već u 3. minuti, protivnik je potom uspio preokrenuti rezultat na 2:1, da bismo opet golom Dedića u 70. minuti (igra se dva puta po 35) stigli do izjednačenja. Nije ni tada bio kraj nego je Jakov Dedić postigao hat-trick u 70. + 4 i tako nam donio sva tri boda! Pobjeda je još značajnija kada uzmemo u obzir činjenicu da su Bekavčevi učenici dobar dio drugog poluvremena odigrali bez isključenog kapetana Sabe. To je treća uzastopna pobjeda osječkih pionira u nastavku sezone u kojem zasad imaju maksimalan učinak i trenutno zauzimaju peto mjesto s 34 osvojena boda. Prva je Gorica sa 42, a slijedi Hajduk s bodom zaostatka.

Kadeti do pobjede bez primljenog pogotka

Kadeti su, dakle, također igrali u riječkom kampu „Robert Komen“ i praktički su sav posao obavili u prvom poluvremenu kada su postigli oba pogotka. Prvo je Barić zatresao suparničku mrežu u 7. minuti, da bi potom Grgić u 35 postavio konačnih 0:2. Dinamo je vodeći s 50 bodova, drugoplasirani Hajduk ima 41, a naša je momčad treća s 39 bodova. Što se tiče juniora, oni su poraženi od Slaven Belupa u Koprivnici. Na stadionu Ivan Kušek-Apaš bilo je 3:1. Nakon što je Babić u 44. minuti uspio izjednačiti na 1:1, ponadali smo se da bi u drugom dijelu moglo doći do potpuno preokreta, no Koprivničani su još dvaput zabili i na kraju slavili. I u ovoj kategoriji čelnu poziciju zauzima Dinamo sa 42 boda i utakmicom manje u odnosu na Lokomotivu koja ima 39, Hajduk s 38 i četvrti Osijek s 35 osvojenih bodova.