Ladislav „Laszlo“ Almasi kod nas je posudbi iz češkog Banika, a želimo mu još puno golova za NK Osijek.

Ladislav Almasi rođen je iste godine kada je Nogometni klub Osijek osvojio Kup Hrvatske (1999.) i to u gradu u kojem smo odigrali svoju prvu pravu europsku utakmicu (Bratislava), ne računajući one davne iz Mitropa ili Srednjoeuropskog kupa koje i nisu imale nikakvu težinu. Ove srijede, 6. ožujka, naš Laci, kako su ga suigrači odmah prozvali, slavi svoj 25. rođendan i dakako da mu upućujemo samo najbolje i najljepše želje kao članu naše bijelo-plave obitelji. Do sada je za NK Osijek odigrao tri utakmice, a prvijenac je kada su golovi u pitanju postigao protiv Gorice na Opus Areni.

Slovački Mađar afirmirao se u Češkoj

U osječke je redove stigao kao posuđeni igrač iz češkog Banika (Ostrava), dakako s opcijom otkupa njegova ugovora po svršetku ove sezone. Karijeru je gradio u Slovačkoj, nakratko u Rusiji i potom u Češkoj gdje se zapravo posve afirmirao i dočekao poziv izbornika reprezentacije svoje domovine za koju je skupio 9 nastupa, a jedan od njih je bio i protiv Hrvatske u Gradskom vrtu. Drago nam je vidjeti i zaključiti da se brzo uklopio u novu sredinu i sigurno bismo i mi, kao i on sam, željeli da nam što više toga donese na terenu tijekom ovoga proljeća. Kako je Laci slovački Mađar, sa širokim osmijehom na licu odgovorio nam je na pitanje možemo li, kada zabije sljedeći gol na našem stadionu, na razglasu reći da je strijelac Ladislav „Laszlo“ Almasi… Eto, neka to dočekamo što prije!