• Derbi na Rujevici je završen uvjerljivom i zasluženom pobjedom vodeće Rijeke.

• 88'

Pašalić je iz "slobodnjaka" iskosa s lijeve strane pokušao iznenaditi Malenicu, no nije bio dovoljno precizan.

• 85'

VAR

Obregon je zabio pogodak nakon što je uspio pobjeći našoj obrani, ali se taj gol provjerava u VAR sobi nakon što je pomoćni sudac podigao svoju zastavicu. Na kraju se pokazalo da je bio u pravu.

• 83'

Ovacije je po izlasku dobio Veldin Hodža koji je postigao sva tri pogotka, a zamijenio ga je Banda.

• 83'

Prava šansa za Duartea da smanji rezultat, ali je njegov udarac sa 6 metara Labrović obranio.

• 79'

Mitroviću je lopta na čelu, no nije je uspio usmjeriti prema okviru vratiju.

• 75'

Izlaze Pjaca i Fruk, ušli su Ivanović i Petrović.

• 71'

Dvije zamjene u našem sastavu. Utakmicu su završili Pušić i Jugović ušli su debitant Vrbanac i Guedes.

• 16:24

Veiga i Marić idu na klupu, na terenu su sada Mitrović i Obregon.

• 63'

3:0 - HODŽA

Izgubljena je lopta na našoj polovici, Fruk je odmah pokazao kakav je asistent i proigrao utrčalog Hodžu s lijeve strane da bi mladi hrvatski reprezentativac pokazao klasu i lijevom nogom iskosa matirao istrčalog Malenicu. Loptu je milimetarski precizno poslao pod gredu s puno osjećaja i zaradio ovacije za hat-trick.

• 59'

Javna opomena za Veigu.

• 58'

Almasi pokušava nakon Bralićeva prebacivanja lopte glavom u kaznenom prostoru, no bio je dobro blokiran.

• 56'

Hodža je pucao s dvadesetak metara i prebacio gredu.

• 54'

"Požutio" je Pušić.

• 54'

Izlazi Matković, ušao je Gržan.

• 51'

Marić još jednom poteže svojom ljevicom, lopta ide u gornji desni kut, a Malenica jedva uspjeva obraniti taj snažni i precizni udarac.

• 47'

Pašalić prvi pokušava nešto više učiniti u drugom dijelu, nije pogodio okvir vratiju.

• 46'

U svlačionici su ostali Cokaj i Bukvić, a ušli su Prekodravac i Almasi.

• Završeno je prvo poluvrijeme u kojem Riječani imaju vodstvo od dva gola razlike, a dvostruki je strijelac bio Hodža.

• 45'

Puno je uzbuđenja na terenu. Sada je Marić stavio Malenicu na još jednu veliku kušnju, a naš vratar se ispružio i obranio udarac bivšeg suigrača iz Gradskog vrta koji je nastojao pogoditi desni donji kut.

• 44'

Veliku je priliku na drugoj strani propustio Jurišić. Idealno je centrirao Bukvić s desne strane, Jurišić je sve dobro ispratio i našao se sam u petercu domaćih, međutim, slabo je reagirao i nije uspio loptu poslati u mrežu iz mat-pozicije!

• 42'

Puno smo sreće imali u ovim trenucima. Prvo se Fruk namjestio na udarac s 18 metara i pogodio desnu vratnicu od koje se lopta odbila do Marića koji se "lažnjakom" oslobodio Duarte i ciljao donjilijevi kut, no sada se ispriječila suprotna vratnica!

• 36'

Prvi je karton na današnjem derbiju zaradio Cokaj.

• 30'

Bralić je nakon Pušićeva centaršuta iz kornera mogao i bolje reagirati, no već je u kontri Rijeka ponovno vrlo opasna preko Pašalića. Ipak nije imao dovoljno koncentracije i preciznosti u završnici da bi se rezultat još jednom promijenio.

• 23'

2:0 - HODŽA

Nedugo nakon što smo krenuli s centra, primili smo novi pogodak. Marić je sada u ulozi asistenta nakon odličnog ubačaja s lijeve strane, a Hodža je vrlo spretno reagirao na 5-6 metara od naših vratiju i ispruženom nogom uspio matirati Malenicu.

• 21'

1:0 - HODŽA

Rijeka je povela. Marić je bio u dvoboju s Bralićem, lopta dolazi u kaznenom prostoru do Fruka koji je odmah proslijeđuje za Hodžu, a ovaj mirno pogađa donji lijevi kut za 1:0.

• 18'

Pašalić je u protunapadu, odlučio se na snažan udarac malo izvan šesnaesterca, no Malenica je mirno primirio loptu u naručju.

• 12'

Velika šansa za Osijek! Nejašmić je s lijevog krila zavrnuo loptu u peterac domaćina, dosta su neodlučni bili Riječani u pokušaju otklanjanja opasnosti što koristi Jugović i iskosa s desne strane puca te pogađa gredu da bi u konačnici Galešić dugim ispucavanjem riješio sve probleme.

• 4'

Sada je bilo opasno, nakon Frukova ubačaja iz prekida, skočio je još jedan bivši igrač Osijeka Radeljić, pucao glavom, ali je Malenica obranio njegov udarac.

• 2'

Naš bivši centarfor i golgeter Marić je u osječkom šesnaestercu, ali ga je na udarcu blokirao Nejašmić uz pomoć Duartea.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 14:57

Za Rijeku će igrati: Labrović, Veiga, Galešić, Radeljić, Goda, Selahi, Hodža, Pašalić, Fruk, Pjaca i Marić. Glavni sudac bit će Strukan (Split), njegovi su pomoćnici Jakšić (Split) i Perica (Šibenik). U VAR sobi danas su Jović (Zagreb) i Radić (Split).

• 14:51

Trener Zekić odlučio se za sljedeću postavu: Malenica, Omerović, Duarte, Bralić, Jurišić, Nejašmić, Cokaj, Pušić, Jugović, Bukvić i Matković.