U priličnoj izjednačenoj utakmici, kadeti Osijeka izgubili su od Hajduka u četvrtfinalu Kupa Hrvatske s 2:0.

Kadetska momčad NK Osijek nije se uspjela plasirati u polufinale Kupa Hrvatske. Mladi su Osječani u Splitu odigrali četvrtfinalnu utakmicu s Hajdukom koji je na svom Poljudu pobijedio s 2:0 golovima u 30. i 89. minuti. Inače, što se tiče samoga odnosa snaga na terenu, bio je to prilično izjednačen i ravnopravan dvoboj podjednakih suparnika, bez nekih izrazitih šansi, a na kraju je zadovoljniji bio domaćin.

Igralo se uglavnom na sredini terena, uz neke poluprilike jer nekih pravih „zicera“ baš i nije bilo. Iako, mislim da smo mogli napraviti dosta toga da nam je zadnji pas bio precizniji u situacijama kada nam se otvarao prostor pred suparničkim šesnaestercem. To nam je nedostajalo za bolji rezultat. Tako je i kod njih otprilike bilo, ali su svakako sretniji od nas jer su postigli dva gola. Imali su taj dvojbeni penal nakon pola sata igre kojega je Grahovac obranio, ali se lopta odbila do njihovog igrača i primili smo gol. Naravno da smo nakon toga pokušavali sve ne bi li izjednačili, u završnici smo maksimalno preuzeli rizik i praktički svi krenuli u napad, da bismo u zadnjim minutama primili gol iz neke polukontre i sve je bilo gotovo. Mislim da smo mi i Hajduk podjednake kvalitete, ovaj put su oni bili sretniji i spretniji, a na nama je da u prvenstvu nastavimo što češće pobjeđivati i osvajati bodove, rekao je kapetan naših kadeta Ivan Barić.