Osječkoj udruzi uručili smo i prigodni dres NK Osijek, sretni što među tim divnim mladim ljudima imamo prijatelje.

U četvrtak, 21. ožujka, obilježili smo Svjetski dan osoba s Down sindromom. Njihova udruga u Osijeku aktivno djeluje sada već dvadesetak godina, trenutno broji 45 pretežno mlađih članova koji se na svojim okupljanjima bave različitim aktivnostima poput crtanja, pjevanja i plesa. Također, uključeni su i u neke sportske programe, a sudjeluju i zanimljivim projektima, tako da im je vrijeme vrlo kvalitetno i sadržajno ispunjeno. Imaju i svoje vrijedne volontere koji im značajno pomažu, a svi su se rado odazvali pozivu predsjednika Udruge Božidara Jukića i okupili se u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića u Donjem gradu. Tamo je bila upriličena i prigodna predstava, kojoj je prethodio čin darivanja našim „downićima“. Prvotimci Bijelo-plavih, kapetan Vedran Jugović i Darko Nejašmić uručili su im uramljeni dres NK Osijek upravo s njihovim simboličnim datumom 21.3. i to otisnutih brojeva u različitim bojama, što je jedno od obilježja Down sindroma.

Nedavno su dobili pljesak na Opus Areni

Jako nam je drago i ponosni smo što već godinama imamo izvrsnu suradnju sa spomenutom Udrugom i njihovim članovima. Nerijetko se posjećujemo i družimo, tako da slobodno možemo reći da smo razvili i prijateljski odnos. Nedavno su nam bili gosti na utakmici Osijek – Varaždin kada su dobili zasluženi pljesak nazočnih gledatelja, a ovaj puta smo mi došli njima u posjet. Njihov osmijeh je nešto posebno, budući da je riječ o vrlo emotivnim osobama koje otvoreno i dobrodušno prihvaćaju sve ljude oko sebe te nesebično dijele ljubav i radost. Sretni smo što među njima imamo i naše navijače, u što smo se uvjerili i u četvrtak tijekom ugodnog vremena koje smo proveli zajedno. Poseban pozdrav i ovaj puta upućujemo njihovim divnim roditeljima, uvjereni kako ćemo imati još puno sličnih druženja koja nikoga ne ostavljaju ravnodušnima.