Ponovno će se igrati u petak, s početkom u 18 sati, a to nam je prvo od tri uzastopna gostovanja.

Nakon što se proteklog vikenda nije igralo u borbi za bodove, uslijed nastupa hrvatske reprezentacije na turniru u Egiptu, SuperSport Hrvatska nogometna liga nastavlja se idućeg petka koji je ponovno rezerviran za nogometaše Osijeka. Gostovat ćemo kod koprivničkog Slaven Belupa u 28. prvenstvenom kolu, a susret počinje u 18 sati. Bit će nam to drugi ovosezonski dvoboj u Podravini, na stadionu Ivan Kušek Apaš, budući da smo već igrali s Farmaceutima na njihovom terenu i to 30. rujna prošle godine kada je domaćin slavio s 1:0. Bila je to ujedno i posljednja utakmica Stjepana Tomasa na klupi Bijelo-plavih. Oba smo domaća ogleda s ovim protivnikom uvjerljivo riješili u svoju korist, no sada se treba pokazati i u gostima. Vodimo borbu za četvrto mjesto i u svakom nastupu moramo razmišljati kako što više toga osvojiti, gdje god i protiv koga igrali.

Pušić mora propustiti Koprivnicu

Ovo će nam biti prvi od tri uzastopna ogleda na terenima naših protivnika i vjerujemo da ga možemo uspješno odraditi. Doduše, momčad će nam se, nakon povratka naših reprezentativaca, kompletirati tek u srijedu, ali nam je najvažnije da se svi vrate zdravi, kako bi bili spremni za nove klupske obveze. Jasno je da zbog tri žuta kartona trener Zoran Zekić neće moći računati na Petra Pušića kojemu automatski slijedi suspenzija od jedne utakmice neigranja. Što se tiče ozlijeđenih, Kristijan Lovrić bi trebao početi s treninzima, a vidjet ćemo kada će biti u mogućnosti konkurirati za najbolji sastav. Osijek je trenutno na petom mjestu s 36 osvojenih bodova, dok je Slaven Belupo osmi s devet bodova manje. U koprivničkim redovima daleko najbolji učinak ove sezone ima naš bivši veznjak Benedik Mioč koji je postigao 9 golova i tomu dodao 5 asistencija te je upravo on posljednji puta u Koprivnici svojim pogotkom odlučio pobjednika.