Osijek je odigrao prijateljsku utakmicu s amaterima iz Josipovca, a na kraju je bilo 0:5 u slavljeničkom ambijentu.

Svečano je i lijepo bilo ove srijede u Josipovcu, na proslavi 70. rođendana NK Radnik. U goste je klubu koji se natječe u Prvoj županijskoj  ligi došao naš NK Osijek i odigrao prijateljsku utakmicu s domaćim amaterima. Uz teren se okupio veliki broj Josipovčana, naravno da su stigli i brojni navijači Bijelo-plavih i članovi Kohorte, a sve je proteklo u slavljeničkom ozračju koje se kasnije nastavilo i u Hrvatskom domu u ovom osječkom prigradskom naselju, dakako uz neizbježne tamburaše.

Lijepi pokloni Josipovčanima

Jedini slavonski klub koji se natječe u elitnom razredu hrvatskog nogometa poklonio je Josipovčanima, uz uramljeni dres posebno napravljen za ovu prigodu, 18 vrhunskih lopti koje će im sigurno dobro doći na treninzima i utakmicama, a najviše su se razveselili dječaci koji treniraju i igraju u mlađim kategorijama Radnika. Početni je udarac izveo osječki gradonačelnik Ivan Radić, a ono što je u cijeloj ovoj priči bilo najmanje važno, ovaj puta je  – rezultat. Pobijedio je, dakako, Osijek s 5:0 golovima Brleka u 40., Mićića u 51., Zebeca u 54. te Bukvića u 76. i 88. minuti. Vidjeli smo i dva neiskorištena jedanaesterca. Prvi je dosuđen već nakon stotinjak sekundi igre, ali je udarac Nađa obranio Kolić, da bi sredinom prvog poluvremena Lovrićev šut s bijele točke zaustavio Perković.