Derbi na Poljudu u nedjelju će biti odigran pred praznim tribinama zbog prethodnih izgreda splitskih navijača.

Imamo dva uzastopna „troboda“ na vezanim gostovanjima kod Slaven Belupa i Rudeša, što je svakako bilo itekako važno uoči onoga što nam slijedi u završnih sedam utakmica, koliko ih je još preostalo do kraja ove sezone. U nedjelju, 14. travnja, ponovno ćemo u goste, a ovaj puta nas očekuje derbi s Hajdukom. Na Poljudu će biti prazne tribine uslijed navijačkih nereda u nedavnom ogledu Bijelih i zagrebačkih Modrih, pa će atmosfera biti komorna što u pravilu igrači najmanje vole, bez obzira u čijem dresu igraju… Susret je na rasporedu od 16,30 sati, a mi se nadamo kako će nam momčad nastaviti pozitivnu seriju i kući se još jednom vratiti zadovoljna prije svega - rezultatom.

Važno je ponovno imati impuls s klupe

Osim ozlijeđenih vratara Marka Malenice i njegovog imenjaka Barešića, neoporavljenog Oleksandra Drambaieva i još uvijek rekonvalescenta Kristiana Fućka, nemamo igrača koji bi prisilno morao propustiti ogled u Splitu, budući da nitko nije ni pod suspenzijom zbog kartona. Na vrata će ponovno mladi reprezentativac Franko Kolić, zasigurno stručni stožer već sada zna i koja će mu se desetorica pridružiti u početnom sastavu, no rano je još o tomu komunicirati. Procijenit će Zoran Zekić s kojim je dečkima najbolje startati od prve minute, a tko bi mogao donijeti impuls s klupe kao što su to protiv Rudeša prije svih učinili Kristijan Lovrić i Renan Guedes. Kada je o protivniku riječ, iza Hajduka su četiri izgubljene utakmice u nizu, što je uvjetovalo i više kadrovskih promjena u njihovim redovima, pa i onu trenersku. Nakon smijenjenog Mislava Karoglana uloga kormilara povjerena je njegovom pomoćniku Juri Ivankoviću. Kako će se to odraziti na nastup Splićana, vidjet ćemo u nedjelju, vjerujući kako će Bijelo-plavi prezentirati kvalitetnu partiju, baš kao i jesenas kada su slavili na Poljudu s 2:0 golovima Petra Brleka i Naila Omerovića.