Vida je bio kapetan Bijelo-plavih i u našem je klubu počeo graditi vrlo uspješnu igračku karijeru.

Danas ispisujemo još jednu rođendansku čestitku. Ovaj puta za našeg bivšeg igrača i kapetana, proslavljenog hrvatskog reprezentativca Domagoja Vidu, rođenog 29. travnja 1989. To mu je 35. rođendan i proslavit će ga u Ateni gdje nastupa za svoj AEK. Nama je, naravno, ostao u lijepom sjećanju iz vremena kada je nosio bijelo-plavi dres, a ukupno je to bilo 95 puta. Ne previše, istina, ali opet dovoljno da bi se o njemu pričalo kao jednom od onih igrača koje se posebno pamti. U NK Osijek je stigao iz donjomiholjačkog Jedinstva 2003., a već tri godine kasnije imao je debi za prvu momčad. Bilo je to u studenome 2006., na utakmici s Cibalijom u Vinkovcima kada je trener bio Miroslav Žitnjak. Brzo se prometnuo u standardnog prvotimca, pokazavši da može uspješno „pokrivati“ više pozicija na terenu. Igrao je zadnjeg veznog i desnog bočnog da bi ga Tomislav Steinbruckner ustalio u ulozi stopera.

Osvojio svjetsko srebro i broncu

Iako je prvenstveno imao defanzivnu zadaću, uspio je postići šest pogodaka, a navijači su ga zavoljeli zbog njegovog beskompromisnog stava s kojim je ulazio u svaku utakmicu, borbenosti i liderskih sposobnosti koje je iskazivao već u tinejdžerskim danima. Zanimljivo je istaknuti da je protiv Vinkovčana imao i oproštaj od NK Osijek i to u svibnju 2010. Nedugo zatim ostvario je svoj prvi nastup za A reprezentaciju Hrvatske i to baš u Gradskom vrtu, pod izborničkom palicom Slavena Bilića, u prijateljskom ogledu s Walesom. Tada je već bio član Bayera iz Leverkusena, ovogodišnjeg osvajača Bundeslige, a upravo je njegov transfer još dugi niz godina bio i najveći u klupskoj povijesti. Igrao je potom za dva Dinama, zagrebački i onaj kijevski, a uspješnu je karijeru nadogradio u turskom Bešiktašu i grčkom AEK-u u kojem je i danas. S Vatrenima je osvojio srebro 2018. u Rusiji i broncu 2022. u Katru. I ovom prilikom želimo mu sve najbolje!