Naš vratar Marko Barešić oporavlja se od teže ozljede ključne kosti i čeka povratak na teren.

Jedan od naših Dalmatinaca u svlačionici, rođeni Zadranin Marko Barešić danas slavi 25. rođendan (30.4.1999.). Među Bijelo-plave je stigao iz RNK Split, a bilo je to u ljeto 2016. godine. Osim za juniore, najčešće je branio za momčad Osijeka II čiju je mrežu čuvao u 50 utakmica. Što se tiče najboljeg sastava NK Osijek, debitirao je u jesen 2021. u Kupu protiv Rudeša u Zagrebu, a svoj drugi nastup ostvario je ove sezone u istom natjecanju kada smo gostovali kod Kutjeva. Nažalost, na prvom ovogodišnjem treningu, 3. siječnja, nesretno je stradao na samom početku priprema za proljetnu polusezonu i na duže vrijeme ispao iz konkurencije za vratarsku poziciju.

Neka ga zaobiđu ozljede!

Bila mu je slomljena ključna kost pa je morao i na operaciju. Sve je dobro prošlo i Marko se uspješno oporavlja. Svakodnevno trenira po posebnom programu i sigurno će se opet vratiti među vratnice, baš kao što je bio slučaj i nakon operativnog zahvata na prednjim križnim ligamentima koljena iz ožujka 2021. Želimo mu sretan rođendan i puno zdravlja, da ga ubuduće zaobiđu ozljede i da ostvari svoje nogometne ambicije!