Punih je 12 sezona nekadašnji britki desni bek Branislav Iličin nosio dres Slavonije, odnosno NK Osijek.

Oni stariji navijači Osijeka sigurno pamte igrače koji su godinama, pa i cijelo jedno desetljeće ponosno nastupali za naš klub, a neki od njih nikada nisu otišli u neku drugu sredinu, u želji za novim dokazivanjem jer im je to bilo naprosto nezamislivo. Jedan od njih je Branislav Iličin, mnogima poznatiji kao Kobe koji je za Slavoniju i kasnijeg njezinog slijednika NK Osijek igrao punih 12 sezona! Iako je prvotno pokrivao poziciju lijevog beka, karijeru je izgradio na drugoj strani terena, također uz aut-liniju, čuvajući protivničke krilne napadače. Jako je teško doći do točnog broja odigranih utakmica iz tog vremena, no bilo ih je na stotine, on će sam reći oko 600, pri čemu misli i na brojne prijateljske dvoboje u kojima se također nije štedio, a kamoli u onim natjecateljskim. Imao je čast biti i među našim kapetanima, što se nekada još i više cijenilo nego danas.

Nesebično pomagao i Školu nogometa

Kobe je bio član one vrlo popularne generacije osječkih nogometaša koji su se kroz brojne i teške kvalifikacije borili za ulazak u Prvu saveznu ligu, a to su konačno dočekali 1977. godine. Tada Iličin ipak nije dočekao da i on zaigra na prvoligaškoj sceni, budući da je izostao zajednički jezik s ondašnjim vodstvom kluba pa je uslijedio rastanak koji mu je prilično teško pao, posebno jer ga se uvažavalo u svlačionici, među suigračima. Uslijed svega je odlučio okončati karijeru, posvećenu samo Osijeku i to je u današnje vrijeme svakako raritet. Kao uspješan poduzetnik (radio je i na rukovodećim pozicijama još u vrijeme aktivnog igranja) nerijetko je pomagao u radu naše Škole nogometa, što je također vrijedno pozornosti. Želimo mu sve najbolje za njegov 76. rođendan, neka mu je sretan!