Riječ je o iščašenju ramenog zgloba, a do ozljede je došlo već u prvom minuti juniorskog finala Kupa.

Na slavlju naših juniora po svršetku finalne utakmice Kupa Hrvatske sa Slaven Belupom u Zagrebu nije bilo vratara Jana Hlapčića kojemu će medalja biti uručena naknadno. Naime, već u prvoj minuti dvoboja na SC Rudeš naš je čuvar mreže krenuo na jedan centaršut s lijevog krila i u tom istrčavanju u njega se „zabio“ snažni centarfor protivničke momčadi. Ozljeda je bila takve prirode da je Hlapčić odmah morao napustiti teren i prepustiti svoje mjesto Filipu Mariću te je prebačen u KB Sveti Duh. Tamo je napravljen RTG pregled na kojem je ustanovljeno iščašenje ramenog, takozvanog AC zgloba i to u stupnju koji je zahtijevao operativni zahvat.

Ova je sezona za njega završena

Mladom je Varaždincu i hrvatskom U-19 reprezentativcu već u četvrtak odrađena artroskopija i sada mu slijedi oporavak. Želimo mu brz i uspješan povratak na teren, no jasno je kako je za njega ova sezona završena. Prema prvim informacijama, za par mjeseci bi opet mogao biti u punom pogonu što se tiče treninga. Inače, Jan je u redove Bijelo-plavih došao u kolovozu 2020. iz čakovečkog Međimurja, a prije toga je branio u Varteksu i Varaždinu. Prošao je mlađe nacionalne vrste i pritom najviše nastupa ostvario u selekciji U-17 za koju je branio 13 puta. U posljednje vrijeme je bio pričuva Franku Koliću u našoj seniorskoj momčadi, budući da su zbog ozljeda na prisilnoj stanci već neko vrijeme Marko Malenica i Marko Barešić.