Riješili smo pitanje izlaska na europsku scenu, no bilo bi se svakako lijepo od sezone oprostiti još jednom pobjedom.

Pobjedom nad Rijekom u derbiju 35. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige, naša je momčad i u ovoj sezoni osigurala plasman u Europu i tako ostvarila rezultatski cilj. Dakako da nam je na ruku išao i rezultat utakmice Rudeš – Lokomotiva (3:3), tako da nećemo imati nikakvog imperativa uoči završne prvenstvene runde koja nam slijedi predstojećeg vikenda. Sve je i matematički sve jasno, budući da Osijek ima tri boda više od Lokosa te bolji skor u međusobnim susretima, što znači da je nedostižan svome konkurentu sa zagrebačke Kajzerice.

Mogao bi zaigrati i poneki debitant

To ne znači da nam u subotu slijedi tek puki izlet u Varaždin. Nitko nema pravo tako razmišljati ni u jednoj utakmici pa tako ni u ovoj u kojoj nema rezultatskog naboja, ali određeni značaj uvijek postoji. Ne smije nikome ni u jednom trenutku biti svejedno kako će taj ili bilo koji drugi dvoboj završiti i svakako ga treba pokušati dobiti. Naravno da je razumljivo i logično da prigodu na kraju dobiju igrači koji su dosad manje igrali, možda i neki debitanti među ovim „klincima“ koji nadolaze i već treniraju s prvom momčadi, ali će svi imati obvezu pokazati da zaslužuju biti među Bijelo-plavima. Momčad će s klupe voditi Ivo Smoje koji je također motiviran ostvariti dobar rezultat na oproštaju od sezone. Izvjesno je da će bez nastupa ostati Marin Prekodravac koji je protiv Rijeke dobio treći žuti karton.