U polufinalu je momčad Osijeka boljim izvođenjem jedanaesteraca svladala mađarski Debrecen.

Kadeti NK Osijek igrat će u današnjem finalu jubilarnog 70. izdanja prestižnog turnira „Kvarnerska rivijera“. Učenici Mateja Žitnjaka u polufinalu su boljim izvođenjem jedanaesteraca 7:5 svladali mađarski Debrecen nakon što je tijekom igre rezultat bio neriješen 3:3. U vrlo zanimljivom i neizvjesnom dvoboju Mađari su prvi došli u vodstvo, potom je Majdenić u 30. minuti Bijelo-plavima donio poravnanje da bi Debrecen u nastavku stekao dva gola prednosti i vodio do 60. minute. Tada je Šainović iz slobodnog udarca smanjio rezultat da bi pet minuta kasnije Polovina zabio za još jedno izjednačenje. U udarcima s bijele točke precizni su bili: Begović, Majdenić, Kolarik i Bilić.

Kroz skupinu bez primljenog pogotka

Osijeku će u finalnoj utakmici suparnik biti zagrebački Dinamo koji je također nakon jedanaesteraca slavio nad Istrom 1961 (7:6), a prethodno je bilo 2:2. Završni susret u kampu na Rujevici ove subote počinje u 15 sati. Inače, naši su mladi nogometaši tijekom razigravanja u skupini bili vrlo uvjerljivi, s tri ostvarene pobjede i to bez primljenog gola. Svladali su austrijski LASK sa 4:0, potom i domaći Rudar iz Labina koji je bio i domaćin skupine rezultatom 5:0 i u trećem i najtežem susretu momčad Maribora s 1:0.