Mali Bijelo-plavi su bili iznimno efikasni i uspješni na turniru u Mađarskoj.

Ponovno je bila uspješna generacija 2012. godište predvođena trenerom Danijelom Bogdanom koja je u mađarskome Egeru osvojila prvo mjesto na međunarodnom nogometnom turniru “Carpathian Basin”. Nastupilo je ukupno osam momčadi, a sam turnir je bio zamišljen kao nogometna liga, gdje su sve momčadi međusobno odigrale po jednu utakmicu. Naši su dečki pobijedili u svakom od sedam nastupa, a ukupna gol razlika bila im je nevjerojatnih 37:0!. Prvo su svladali DAC Dunajska Streda (Češka) rezultatom 2:0, zatim je isti ishod bio i u susretu protiv NK Nafta Lendava (Slovenija).

Basov i Žigić u idealnih 11

Treću pobjedu izborili su protiv Sepsi OSK (Rumunjska) s 3:0, a svoj su sjajni niz nastavili rezultatom 5:0 protiv TSC Bačka Topola (Srbija). Velikih i dvoznamenkastih 10:0 ostvarili su protiv Polonia Prezmysl (Poljska) dok su Rescski KJT (Mađarska) svladali s jednim golom manje 9:0. U zadnjoj su se utakmici mali Bijelo-plavi susreli s domaćinom Eger SE i ponovno slavili, ovoga puta rezultatom 6:0. U najbolju momčad turnira bili su uvršteni Maksym Basov i Ezra Žigić, a zapravo su se svi složili da je u idealnih 11 praktički mogla biti cijela momčad NK Osijek, budući da je njihova dominacija rijetko viđena na ovom turniru!