Ždrijeb ove srijede počinje u 14,00 sati, a Bijelo-plavi su među nositeljima u 2. pretkolu Konferencijske lige.

U švicarskom Nyonu danas će biti obavljen ždrijeb parova 2. pretkola Konferencijske lige, što znači da ćemo i mi nestrpljivo iščekivati protivnika na startu našeg europskog puta u novoj sezoni. Kako je to već uobičajeno, podskupine su određene već u jutarnjim satima i sužen je krug momčadi s kojima se možemo sastati. Dakle, NK Osijeku su potencijalni suparnici: pobjednik međusobnog ogleda između litvanskog Šilauliaija i estonske Levadije Tallinn, moguće je i bolji iz predstojećih utakmica slovenskog Brava i velškog Connah's Quay Nomadsa, a ovaj niz kompletiraju mađarska Puskas Akademia, bugarski CSKA 1948 Sofia i maltleška Sliema Wanderers.

Hoćemo li i treći puta u Sofiju?

Podsjećamo da smo već u dva navrata gostovali u Sofiji, međutim, tada je to bio onaj drugi, poznatiji CSKA u odnosu na klub kojega bismo sada mogli dobiti, a osnovan je tek prije sedam godina. U Litvi, Estoniji, Walesu i na Malti još nismo igrali, a što se tiče Slovenije i Mađarske, snage smo dosad odmjerili s HIT Goricom i ZTE Zalaegerszegom. Kao nositelji u podskupini 4 nismo u ovoj fazi natjecanja mogli dobiti klubove iz Ukrajine, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Kosova, Armenije i Makedonije koji su bili u istom statusu kao i Osijek u ovoj podskupini. Današnje izvlačenje (srijeda) počinje u 14,00 sati.