U nedjelju u Bad Kleinkirchheimu u 17 sati igramo protiv novog mađarskog prvoligaša.

Naša će momčad u nedjelju, 7. srpnja, odigrati svoju drugu kontrolnu utakmicu na austrijskim pripremama. Ovaj puta u našoj ćemo bazi, na terenu na kojemu svakodnevno treniramo, za suparnika imati novog mađarskog prvoligaša Nyíregyháza Spartacus. Oni su prošle sezone bili uvjerljivo najbolji u drugoligaškom natjecanju i stekli elitni status u zemlji naših sjevernih susjeda. Susret na malom stadionu nižerazrednog FC Reifeissenbank u Bad Kleinhirchheimu počinje u 17 sati. Osiguran je live stream prijenos na Max Sportu1.

Umor se mora istrpiti

Vjerojatno će Federico Coppitelli ponovno koristiti gotovo sav raspoloživi kadar, baš kao što je bio slučaj u ogledu s Jabloncem. Tada nisu zaigrali samo oporavljeni Kristian Fućak te mladići Dominik Babić i Ivano Kolarić uz dvojicu od četvorice vratara, Franka Kolića i Tina Kolića. Upitan je jedino nastup Pedra Lime koji je proteklih dana trenirao odvojeno od momčadi, ali je i sam rekao kako očekuje da će se brzo priključiti suigračima. Hoće li to biti protiv Mađara, vidjet ćemo na dan utakmice. Svi ostali treniraju maksimalnim intenzitetom koji je posljednjih dana bio posebno naglašen pa je i umor sve prisutniji. No, kako to kaže i naš trener, sada je takvo razdoblje priprema u kojem se pune akumulatori i tu nema i neće biti popusta.