FCI Levadia
5
:
1
  • Odličan premijerni nastup naše momčadi u 2. kvalifikacijskom kolu Konferencijske ilge i visoka pobjeda od 5:1 koja će nam puno značiti uoči uvrata u Tallinu idućeg četvrtka.

• 90'+4'

Pušić dobro cilja pod samu gredu, Vallner uspjeva loptu izbaciti u korner.

• 84'

Soldo je završio utakmicu, mijenja ga Mikolčić.

• 84'

Odmah uzvraćaju i Bijelo-plavi. Bukvić asistira Pušiću koji puca iz voleja, ali lopta završava pokraj bliže vratnice.

• 83'

Prvu pravu šansu u nastavku susreta imali su naši suparnici. Lopta je s lijeve strane stigla u šesnaesterac, a Liivak je sa 7-8 metara promašio okvir gola.

• 82'

Izlazi Yakovlev, na terenu je Roosnupp.

• 76'

Nejašmić se izborio za skok i pucao čelom s nekih 11 metara, malo je nedostajalo da to bude i 6:1...

• 73'

Igru je napustio Jelenić, na njegovoj je poziciji sada mladi Vrbanac.

• 72'

Velika šansa za novi pogodak! Bukvić sada slijeva ulazi u kazneni prostor, uslijedio je lijep dribling, potom i dobar udarac kojega je estonski vratar uspio obraniti, a odbijenu loptu ovaj puta Mierez nije glavom smjestio u mrežu.

• 70'

Izašli su Mavretič i Musaba, a ušli Liivak i Alexandre.

• 68'

GOOOOL 5:1 - BUKVIĆ

Evo nam i pogotka u drugom poluvremenu! Pušić je sjajno pronašao Bukvića u praznom prostoru iza suparničke zadnje linije, a ovaj je svoj prvi kontakt s loptom pretvorio u lijep pogodak. Ušao je u šesnaesterac, prevario svoga čuvara i onda vrlo mirno i precizno naciljao mrežu Vallnera.

• 64'

Dvostruka zamjena u našoj momčadi. Na klupu idu Jugović i Matković, u igri su Lima i Bukvić.

• 54'

Visoko je pred našim vratima skočio stoper Fomba, srećom pa nije baš najbolje zahvatio loptu i ona je završila visoko iznad grede.

• 54'

Na tribinama je 8028 gledatelja.

• 53'

Ainsalu je dobro pucao izvan kaznenog prostora, a Čavlina se ispružio i loptu "izvadio" iz donjeg desnog kuta.

• 46'

U našoj momčadi ušao je Duarte umjesto Mkrtchyana dok su kod gostiju u svlačionici ostali Heitor i Felicio, a sada igraju Larsen i Kirss.

• Završeno je iznimno zanimljivo i vrlo sadržajno prvo poluvrijeme našim sigurnim i zasluženim vodstvom od 4:1.

• 44'

Odličnu su šansu Bijelo-plavi imali i za peti pogodak! Pušić je lijepo proigrao Nejašmića koji je ostao bez pratnje na 12-13 metara od protivničkih vratiju. Bio je to plasirani udarac, ali je lopta preletjela gredu.

• 42'

Prigodu su izradili i Zeleni. Yakovlev je fino asistirao opasnom Feliciju, međutim, brazilski je napadač pucao s desetak metara preko vratiju.

• 34'

GOOOOL 4:1 - GUEDES

Navijači Osijeka slave novi pogodak! Mierez je ovaj puta bio u ulozi asistenta, loptu je dao na desnu stranu prema Guedesu koji odmah ulazi u šesnaesterac i loptu upućuje prema suparničkim vratima. Loše je reagirao Vallner, nije uspio učiniti ništa već samo loptu odbiti u svoju mrežu. Sada već imamo uvjerljivu prednost.

• 27'

GOOOOL 3:1 - MIEREZ

Ramon je postigao hat-trick i zaslužio prave ovacije s tribina! Jelenić je poslao dugačku loptu pred vrata Estonaca, neodlučan je bio Heitor, što je Mierez iskoristio na najbolji način, došao u posjed lopte i onda s desne strane sa 6 metara bez problema poentirao treći puta večeras!!

• 20'

Matković je u situaciji za udarac, no ipak je malo previše čekao, pa su se nogometaši Levadije uspjeli konsolidirati u svom zadnjem redu...

• 19'

"Požutio" je Mkrtchyan.

• 18'

GOOOOL 2:1 - MIEREZ

Osijek je preokrenuo rezultat na Opus Areni! Protivnički veznjak, Slovenac Mavretič je odigran pogrešan pas i praktički poklonio loptu Mierezu koji je smireno zaobišao vratara Vallnera i rutinski zabio za 2:1.

• 16'

Guedes je dobro centrirao s desnog krila, lopta ide na glavu Mierezu koji s 11-12 metara puca visoko iznad grede.

• 9'

GOOOOL 1:1 - MIEREZ

Nije prošlo ni 60-ak sekundi, a stigli smo do izjednačenja! Čavlina je vrlo dobro ispucao loptu prema Mierezu koji se "othrvao" Heitoru i onda s ruba kaznenog prostora neobranjim udarcem naciljao sam donji lijevi kut.

• 8'

0:1 - YAKOVLEV

Bio je aut za goste i lopta je u šesnaestercu stigla do Felicia koji je htio centrirati, no Čavlina pritom nije baš najbolje reagirao odbivši loptu do Yakovleva, a ovome u petercu nije bilo teško zatresti mrežu.

• 6'

Brzo je Danac pokazao prvi karton i to Brazilcu u redovima Zelenih, Pedru.

• 1'

Osijek je u svoju prvu službenu utakmicu u novoj sezoni krenuo u sastavu: Čavlina, Guedes, Jelenić, Mkrtchyan, Jurišić, Nejašmić, Soldo, Jugović, Pušić, Matković i Mierez.

Za goste igraju: Vallner, Tur, Heitor, Peetson, Fomba, Yakovlev, Mavretič, Ainsalu, Pedro, Musaba i Felicio.

Suci su iz Danske, a glavni je Jacob Karlssen.