S respektom se godinama u Gradskom vrtu i među navijačima pričalo o igračkom doprinosu Goran Popovića Bijelo-plavima.

Među onima koji svakako zaslužuju status klupske legende je naš bivši istaknuti veznjak Goran Popović. I danas je aktivan u Školi nogometa kao značajna pomoć mladim trenerima, a nekada je bio kapetan Bijelo-plavih, posebno cijenjen kod navijačkog puka. Došao je u NK Osijek 1976. i više nije odlazio iz grada na Dravi u kojem je stekao punu igračku afirmaciju. Inače je rođeni Livnjak koji se pokušao probiti u Hajduku, da bi upravo kod nas doživio svoje najbolje igračke dane. Dovoljno je reći da je u Gradskom vrtu proveo punih 12 natjecateljskih godina, a u tom je razdoblju više od 400 puta odjenuo dres ovoga kluba. Uvijek je bio primjer pravoga borca na terenu, istinskog profesionalca, a i svojim kvalitetama je prednjačio u ono vrijeme, kada su se Osječani borili za što bolju poziciju u bivšoj Saveznoj ligi. Bio je tadašnjim trenerima praktički produžena ruka na travnjaku, jedan od najstandardnijih prvotimaca, znalac i radilica u sredini terena, tako da je dugo je svima bio poželjan suigrač.

Istaknuo se i radeći u Školi nogometa

Rođen je 8. kolovoza 1956. i u nedjelju je proslavio svoj 68. rođendan. Svi mu želimo sve najbolje, da i nadalje svojim znanjem i iskustvom pomaže u selekciji te razvijanju i napretku mladih igrača i njihova potencijala kroz našu nogometnu akademiju. Kao trener mlađih kategorija svakako je pridonio afirmaciji brojnih darovitih nogometaša koji su svoj put započeli u Gradskom vrtu. Jedno je kraće vrijeme, tijekom 1996., obnašao i funkciju glavnog trenera u seniorskom pogonu, a kao pomoćnik je asistirao Čačiću, Poklepoviću, Biliću i Mršiću. Rijetko se itko može pohvaliti takvim stažom u Nogometnom klubu Osijek, kao naš Pop koji u svakom pogledu zaslužuje mjesto među onima koji zavrjeđuju posebnu pozornost kada listamo stranice klupske povijesti.