Ekonom Goran Vincek već je godinama u stožeru najbolje hrvatske nogometne reprezentacije.

Hrvatska nogometna reprezentacija kreće u novi ciklus Lige nacija i to utakmicom koju će izabranici Zlatka Dalića odigrati s Portugalom, 5. rujna u Lisabonu. Samo tri dana kasnije, dakle u nedjelju, Vatreni će nam ponovno biti u Osijeku i odmjeriti snage s Poljskom na Opus Areni. Ovaj puta u igračkom kadru nemamo onih koji su nekada nastupali za Bijelo-plave, no jedan je član NK Osijek ipak među izbornikovim suradnicima. Riječ je o ekonomu Goranu Vinceku koji već ima srebro i broncu sa svjetskih prvenstava u Rusiji i Kataru te srebrnu medalju iz Lige nacija, a u stožeru je A nacionalne vrste od Europskog prvenstva 2016. u Francuskoj. Prethodno je više godina na istim poslovima proveo i u selekciji U-21.

Zaslužio i lijepa priznanja

Inače, Vincek je zaposlenik našeg kolektiva još od 1984. godine kada je u ekonomatu na Gradskom vrtu naslijedio svoga djeda, također legendarnog Gabrijela Vinceka koji je tada otišao u zasluženu mirovinu. Gogo je inače za svoj dugogodišnji rad i pošten odnos prema poslu nagrađen priznanjem Sportskih novosti i Udruge Nogometni sindikat kao „Dobri duh HNL-a“ dok mu je Glas Slavonije dodijelio Nagradu Sokol za posebna sportska dostignuća. Želimo mu ove srijede, 4. rujna, sretan rođendan, puno zdravlja i još mnogo „nastupa“ uz Luku Modrića i ostale hrvatske asove te još poneko odličje!