Klub iz ovog baranjskog mjesta, nedaleko Osijeka, slavi svoju 100. obljetnicu i u petak ugošćuje Bijelo-palve.

Hrvatski nogometni klub Bilje ovoga ljeta slavi svoj veliki jubilej – 100. obljetnicu organiziranog igranja nogometa u ovom baranjskom mjestu i svih klupskih aktivnosti kroz to dugo i bremenito vremensko razdoblje. Osnutak je bio još davne 1924., a ni dva rata, Drugi svjetski i naš Domovinski, nisu prekinula djelovanje nogometnih zaljubljenika u toj sredini. Stoga je NK Osijek, naravno, rado prihvatio poziv da slavljeniku bude gost prilikom obilježavanja ovog  jubilarnog rođendana. HNK Bilje se, inače, natječe u Drugoj županijskoj ligi NS Beli Manastir.

Utakmica počinje u 18 sati

Prijateljska utakmica na terenu ŠRC Ivica Ranogajec-Beli bit će odigrana u petak, 6. rujna, s početkom u 18 sati, a Bijelo-plavi će doći sa svim svojim trenutno raspoloživim snagama, dakako, izuzev brojnih reprezentativaca koji su angažirani u različitim selekcijama Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Austrije, Švedske i Armenije. Ulaz će za sve posjetitelje biti besplatan, a osigurana je i prigodna gastronomska ponuda, budući da će uz igralište biti organizirana Čobanijada, odnosno natjecanje u kuhanju čobanca. Dan kasnije, Biljanima će u goste doći i izbornik A reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić sa svojim suradnicima, a u subotu je predviđena i revijalna utakmica između veterana Bilja i veteranske selekcije HNS-a u kojoj će zaigrati i brojni bivši državni reprezentativci. Početak je u 17 sati.