Navijači su prije utakmice između Poljske i Hrvatske velikim pljeskom i skandiranjem pozdravili bivšeg Vatrenog.

Neposredno prije početka utakmice Lige nacija, između Hrvatske i Poljske, pred više od 12.000 gledatelja na Opus Areni, veliki je pljesak i skandiranje punih tribina dobio – Domagoj Vida. Bivši istaknuti reprezentativac ovoga se ljeta oprostio od dresa s državnih grbom u kojem je zaigrao 105 puta, što dovoljno govorio kakav je status pritom imao. Zaslužio je ovacije navijača koji su ga oduvijek cijenili kao bespoštednog i poštenog borca na terenu, a svakako i voljeli kao pravog slavonskog bećara jer je takvu sliku o sebi i svome mentalitetu i karakteru izgradio još u mlađim igračkim danima…

Debitirao na Gradskom vrtu 2010.

Debitirao je za Vatrene baš u Osijeku, kada je naša najbolja nacionalna vrsta u Gradskom vrtu 23. svibnja 2010. ugostila selekciju Walesa. Ušao je s klupe umjesto kapetana Darija Srne, pod izborničkom palicom Slavena Bilića. Do oproštaja je kroz proteklih 14 godina bio među onima, kojima su maksimalno vjerovali svi izbornici pa je zaigrao i na sedam velikih natjecanja. Bio je među najistaknutijih pojedincima na Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. kada se cijela nacija veselila osvojenom srebru, a ima i broncu s posljednjeg Mundijala u Kataru 2022. Posljednji nastup zabilježio je 3. lipnja ove godine u prijateljskom dvoboju sa Sjevernom Makedonijom na riječkoj Rujevici, budući da na Europskom prvenstvu u Njemačkoj nije ulazio s klupe. Puno je dao hrvatskoj reprezentaciji, a što se klupske karijere tiče – bivši je kapetan NK Osijek za naš klub odigrao 90 utakmica i postigao 6 golova. Aktualni mu je klub grčki AEK iz Atene.