U srijedu nas od 16,30 sati u Varaždinu očekuje dvoboj 1/16 finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Sljedeća utakmica za nas je gostovanje u Varaždinu, ali kod nekadašnjeg člana elitnog razreda hrvatskog nogometa – NK Varteks. Znate za sudbinu kluba koji je godinama igrao zapaženu ulogu u HNL-u, da bi neslavno, uslijed financijskih problema, potom i bankrota, završio u stečaju. Krenuli su praktički od nule i navijači su 2011. osnovali svoj Varteks koji se danas može pohvaliti kvalitetnom nogometnom školom dok prva momčad za bodove igra u četvrtom stupnju natjecanja – Trećoj NL Sjever. Ove sezone su prvi vrhu ljestvice, nakon što su u dosadašnjih pet kola ostvarili četiri pobjede uz jedan poraz. Trener im je naš bivši kormilar Dražen Besek, a najpoznatiji prvotimac napadač Dejan Glavica koji je bio u Slaven Belupu, Varaždinu, Cibaliji… Imaju i ponekog stranca u svojim redovima i sigurno će se protiv Bijelo-plavih nastojati prezentirati u svom najboljem izdanju.

Sve je u redu s Rokom Jurišićem

Naravno da je na nogometašima Osijeka prvenstveno ne dopustiti nikakvo iznenađenje koja se znaju događati u nacionalnom Kupu. Ova se prepreka u 1/16 finala jednostavno mora preskočiti bez ikakvog razmišljanja o bilo čemu drugome i to je jasna zadaća našoj momčadi i stručnom stožeru. Igrat će se na varaždinskom stadionu Slobode u srijedu, 18. rujna, s početkom u 16,30 sati. Izravan prijenos možete pratiti na Max Sportu 1. Što se tiče našeg igračkog kadra, dobra je vijest da je ozljeda glave Roka Jurišića takva da neće morati pauzirati, budući da je CT pregled pokazao kako nema nikakvih posljedica nespretnog starta koprivničkog krilnog napadača Dolčeka. Vjerojatno će trener Federico Coppitelli kombinirati glede sastava, imajući u vidu i to da četiri dana kasnije imamo prvenstveni dvoboj s Lokomotivom u Zagrebu.