Naša najmlađa momčad u Prvoj ligi mladeži je osvojila sva tri boda, kadeti su remizirali, a juniori izgubili.

Tijekom proteklog vikenda odigrane su i utakmice Prve lige mladeži. Od naše tri momčadi u svim kategorijama, najuspješniji su bili pioniri koji su ostvarili pobjedu, kadeti su remizirali dok su juniori izgubili. Dakle, ona najmlađi koji se natječu u prvenstvu na državnoj razini slavili su u gostima kod zagrebačkog Rudeša. Bilo je uvjerljivih 3:0 i sve je praktički bilo jasno već nakon prvog poluvremena kada je Osijek poveo golovima Šimuna Petra Jamana u 8. i Marka Ravlića u 43. minuti. U nastavku je strijelac bio i Petar Odobašić koji je zabio u 85. minuti. Sastav je izgledao ovako: Tolić (Katić), Rošta, Katavić, I. Ježić, Lipovac, Crnković (Jurić), Purgar (Domazet), Cipar (Solin), Ravlić (Šibalić), Š.P. Jaman (Ljubanović) i Krasnić (Odobašić). Na ljestvici vode Lokomotiva i Hajduk sa po 18 bodova, treći Dinamo ima 16, četvrta Kustošija 15 dok su Bijelo-plavi na petom mjestu sa 14 osvojenih bodova.

Juniori nisu mogli bez standardnih

Kadeti su također igrali s Rudešom u Zagrebu i bilo je neriješeno 1:1. Naša je momčad povela preko Mateja Gagulića u 19. minuti, a domaćin je izjednačio početkom drugog poluvremena. Taj je rezultat ostao do kraja susreta. Za Osijek su igrali: Grahovac, Nerlović, Sabo, Janjić, Kalem, Košir, Vragolović, D. Jaman, J. Ježić (Balić), Rados (Perković) i Gagulić (Krstić). Vodeći Dinamo ima 20 bodova, slijede Hajduk i Rijeka koji su skupili 17 dok su osječki nogometaši na 9. poziciji sa 8 bodova. Što se tiče juniora, bez nekih od stožernih igrača, naprosto nisu imali izgleda u ogledu s vršnjacima iz Hajduka na Poljudu. Stoga je bilo uvjerljivih 5:0 u korist Bijelih jer su, primjerice, Kolarik, Farkaš i Živković bili s prvotimcima u Šibeniku. Igrali su: Hlapčić, Nemet, Tomić (Bilić), Begović, Šainović (Ivanković), Drga (Rupčić), Peček, Mićić (Tajs), Grgić, Dabić (Kramarić) i Barić. Lokomotiva je prva s 23 boda, drugi Dinamo ima 20, a Osijek je trenutno na 14. poziciji s 5 bodova na svom kontu.