Pioniri NK Osijeka odigrali su i svoju drugu pripremnu utakmicu. Oni su večeras ugostili momčad Hypo Limača, a za razliku od susreta s Cibalijom, danas nisu bili efikasni. Ekipa s Krpan&Babić Akademije slavila je rezultatom 2:0.

Selekcije pionira NK Osijeka i NK Hypo Limača odigrale su borben i nadasve zanimljiv susret na pomoćnom terenu kompleksa Gradski vrt. Na kraju su spretniji i sretniji bili gosti, koji su slavili rezultatom 2:0 i u dobrom raspoloženju nastavljaju pripreme za nastavak sezone.

Od prve minute borba se odvijala na sredini terena, no zanimljiva je bila pojava da su se ekipe svako malo izmjenjivale i u pritiscima pred protivničkim vratima, u trajanju od po par minuta. Može se reći kako je momčad Osijeka više prijetilo, većinom probojima po krilu, no nije bilo upotrebljivih lopti za igrače u kaznenom prostoru. Tako se na odmor otišlo bez pogodaka.

Hypo Limač je tako došao u vodstvo postavši prvi koji je iskoristio priliku. Zapravo niti nije bila riječ o akciji, nego je sve sam napravio Kirbauer. Oduzeo je loptu, povukao i šutirao malo prije ulaska u kazneni prostor te zatresao mrežu. Osijek je pokušao smanjiti, no bez uspjeha, a do kraja su gosti postigli još jedan pogodak. Kolak je poentirao i potvrdio konačnih 2:0.

Ivica Dubravčić, trener gostiju, je rekao: "Čestitao bih mojim dečkima i dečkima iz NK Osijeka. Prijateljska utakmica ali tvrda onako prava prvenstvena kako se kaže. Mi smo zabili dva gola Osijek nije i danas su golovi na našoj strani a sljedeću utakmicu ćemo vidjeti kako će biti. Dečki svi dobro rade i treniraju, bilo je lijepih akcija i zgoditaka tako da sve u svemu jako smo zadovoljni."

A izjava Ronalda Grnje, bila je: "Čestitao bih protivnicima na pobjedi. Rezultatski ne mogu biti zadovoljan, ali ovo je takva faza priprema kada isprobavamo sve igrače koji su u natjecateljskom pogonu i rezultat u ovakvim pripremnim utakmicama definitivno nije u prvom planu. Mi smo ostvarili planirano. Isprobali smo igrački kadar, dali svima priliku tako da je utakmica poslužila svrsi. Pripremamo se i dalje za proljetni dio HNL prvenstva, nastavljamo s radom a krajem veljače nas očekuju i prve utakmice."

Više fotografija možete pogledati na službenoj Facebook stranici Nogometnog kluba Osijek!