Od 20h Osijek igra protiv Istre 1961 (31. kolo MAXtv Prve lige). U nastavku pratite LIVE txt by MMM.

ISTRA 1961          0 : 0            OSIJEK

Istra je pokazala da teško može pritisnuti protivnika, a bijelo-plavi su, naš je dojam, uz samo malo više kuraže i odlučnosti - mogli i do preostala dva boda. Iako je činjenica da je i remi ishod koji bi Osječani potpisali i prije samoga dvoboja. Pozdrav iz Pule!

90' + 4 utakmica je završila podjelom bodova čime su  zadovoljniji Osječani jer su ipak igrali u gostima i zadržali su dosta velikih šest bodova razlike ispred i danas jalovih Puljana.

90' + 4 sada je žuti karton dobio Gržan.

90' + 3 Roce je požutio.

90 + 1 igrat će 4 minute sudačke nadoknade.

90' Žižić je pokušao glavom nakon ubačaja iz kuta, nije bio precizan.

90' Vuković je snažno pucao, Malenica jedva uspio izbaciti loptu u korner.

89' Mišić umjesto Hadžića u pulskom sastavu.

88' Repić je dobio javnu opomenu zbog simuliranja.

87' finiš dvoboja u Puli, Gržan je ubacio loptu s desne strane u šesnaesterac, Malenica baš i nije bio najsigurniji u reakciji, srećom pa nikoga od Puljana nije bilo u sredini...

83' posljednja izmjena u osječkim redovima: Roce umjesto Grgića.

81' Panadić s terena povlači Tomića, a u igru šalje Pamića.

79' Đurić puca iz okreta, lopta završava iznad grede.

78' promjena kod gostiju: igru je napustio ozlijeđeni Šarić, u nastavku ćemo gledati Lesjaka.

75' Mandićeva loša reakcija u osječkoj kontri, samo korner za bijelo-plave...

74' prva izmjena kod Osječana.  Igru je napustio Knežević, ušao je Mioč.

73' Škorić je uklizavanjem omeo Varelu u polušansi.

72' žuti karton za Hadžića.

68' prilično mirna utakmica s obzirom na veliki bodovni ulog...

63' snažan udarac Bouhne iz daljine, Malenica je uz malo poteškoća uspio to neutralizirati.

60' javna opomena za Šoršu.

57' dobar udarac Mandića s dvadesetak metara, Brkić je uspio obraniti.

52' ozlijeđenog Heistera mijenja Gržan.

48' dobru je šansu imao Heister koji je pucao glavom, ali je loptu netko od Osječana uspio izbaciti loptu u korner.

46' počinje drugi dio susreta u Puli kojega prati 1.137 gledatelja.

45' + 1 završeno je prvo poluvrijeme, bez golova 0:0.

45' žestok sudar Heistera i Lukića, obojici se mora pružiti liječnička pomoć... no, vraćaju se u igru.

39' Mandić je spustio glavom loptu za Šoršu koji je pobjegao Žižiću, našao se sam ispred Brkića, ali je domaći vratar ipak uspio spriječiti pogodak! Bila je to definitivno najbolja šansa u dosadašnjem tijeku utakmice.

33' prva prava prigoda za domaćina. Repić je odigrao povratnu loptu za Heistera čiji udarac sa 11-12 metara nije bio dovoljno precizan.

31' već je prošlo pola sata igre, nema većih uzbuđenja na Aldo Drosini.

26' pokušaj Repića iz daljine, sasvim bezopasno po Malenicu.

23' sada je požutio stoper Istre Žižić.

16' evo i prvog pokušaja Puljana. Đurić je pucao sa 18 metara, lopta odlazi iznad grede.

13' Šorša i Mandić su bili u kaznenom prostoru, ovaj potonji je primio loptu, ali se pritom našao u zaleđu.

9' Kurtović je u ranoj fazi dvoboja dobio žuti karton i to zbog prekršaja na sredini terena.

8' Knežević je opet aktivan, pucao je iz daljine, nije to bilo precizno, imali smo dojam da bi bilo bolje da je loptu još malo povukao prema šesnaestercu i potom se odlučio na udarac...

7' Knežević je dobro ubacio loptu u sredinu, Šarić je bio u sredini, ali je to ipak bilo previsoko za njega.

5' desetak se pripadnika Kohorte pojavilo na tribini iza leđa vratara Istre Brkića, a na stadionu je oko 1.000 gledatelja.

1' susret je upravo započeo.

Utakmicu će voditi F. Jović (Zagreb), a pomoćnici su mu H. Radić (Split) i K. Ambrinac (Zagreb).

U domaćim redovima nema pouzdanog vratara i kapetana Iveše. Istra će igrati u sastavu: Brkić, Hadžić, Žižić, Jurkić, Tomić, Đurić, Vuković, Bouhna, Repić, Heister i Varela. Na klupi su: Ivušić, Mihaljević, Da Silva, Mišić, Zlomislić, Pamić i Gržan.

Gosti su doputovali bez Peroševića i Vojnovića, a početna jedanaestorica ovaj puta je: Malenica, Matas, Lukić, Škorić, Arsenić, Kurtović, Šarić, Šorša, Knežević, Grgić i Mandić. Pričuve su: Mikulić, Džolan, Lesjak, Radotić, Čuljak, Mioč i Roce.

Osijek je u Istru doputovao sa šest bodova prednosti ispred izravnog konkurenta i večerašnjeg protivnika, nadamo se da će ta prednost barem ostati nepromijenjena što bi bijelo-plavima puno značilo u završnici sezone, kada je u pitanju borba za opstanak u HNL-u.

Pozdrav sa stadiona Aldo Drosina u Puli!