NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Navijači zaslužni za bod!

Zoran Zekić posebno je pohvalio Kohortu, a polovičnim bodovnim učinkom – djelomično je zadovoljan

Navijači zaslužni za bod!

22.04.2016.

Opet smo nakon jedne prvenstvene utakmice našeg prvoligaša mogli zaključiti da je podjela bodova  - najrealniji ishod. 

Moglo se, dakako, dogoditi da i jedni i drugi postignu poneki pogodak, ali nije bilo raspoloženih strijelaca koji bi promijenili onaj početni rezultat koji je ostao do kraja dvoboja.

Trener Osječana Zoran Zekić pred novinare nije stigao s osmijehom na licu, međutim, nije bio ni potišten jer za to nije imao ni razloga...

- Ne možemo biti nešto posebno zadovoljni igrom i onim što je pokazala naša momčad, a opet, još smo se za bod više odvojili Puljanima koji su iza nas. Naravno da smo željeli pobijediti, tako smo se i pripremali za ovu utakmicu, ali opet nismo uspjeli postići pogodak makar iz poneke polušanse jer se golovi ne zabijaju samo iz pravih prigoda kojih je i ovaj puta bilo malo. Možda nam je nedostajalo malo više rizika u igri, ali je dečkima u glavi neki „živac“ koji im ne dopušta da otpuste tu stalnu kočnicu koju imaju, plašeći se protivnikove kontre. Imali smo problema s takozvanim „ničijim loptama“ jer su se gosti bolje postavili u sredini i onda su nam znali stvoriti probleme kada bi krenuli prema naprijed. No, nemam što zamjeriti svojim igračima, dali su koliko su mogli. Pohvalio bih suđenje i posebno naše navijače koji su danas bili izvrsni, nosili su nas do samoga kraja i upravo zahvaljujući njima imamo koliko-toliko pozitivan rezultat, rekao je Zekić.

Koprivničanima je u Gradskom vrtu bilo najvažnije ne izgubiti i zadržati „pristojnu“ bodovnu prednost nad bijelo-plavima. Željko Kopić nije štedio pohvale na račun „farmaceuta“:

- Mogu biti vrlo zadovoljan kako se moja momčad postavila u ovoj utakmici. Mislim da smo u 90 posto susreta imali kontrolu i tek u rijetkim situacijama Osijek bi nam stvorio neku polušansu jer pravih prigoda praktički nije imao, barem se ja ne sjećam takvih situacija, posebno u prvih 45 minuta. Kasnije je suparnik pokušavao nešto više učiniti dugim loptama, bilo je nekih razdoblja igre u kojima smo slabije reagirali, ali generalno govoreći nemam primjedbi na svoje igrače jer se Osječanima nije lako suprostaviti u Gradskom vrtu. Žalim za nekim propuštenim šansama jer smo mogli doći i do preostala dva boda. Mislim da smo definitivno osigurali opstanak i lagano se već sada pripremamo za finale Kupa koje nas očekuje s Dinamom ponovno na ovom stadionu, poručio je Kopić.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 13.03.2020. 18:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti