NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
S konferencije za novinare u Kranjčevićevoj

Presudilo isključenje i neiskorišten „penal“

S konferencije za novinare u Kranjčevićevoj

25.04.2016.

Zekić je spomenuo ključne trenutke utakmice u kojoj je njegova momčad imala prigodu osvojiti bod

Lokomotiva je nastavila svoj uspješni niz protiv Osijeka u borbi za bodove.

Trener Osječana Zoran Zekić pokušao je nekim izmjenama u momčadi onemogućiti favorita na putu do pobjede, ali je domaćin ipak došao do punoga plijena.

Na konferenciji za novinare po svršetku susreta, osječki je kormilar istaknuo:

- Čestitam Lokomotivi na zasluženoj pobjedi. Ne mogu reći da sam baš sa svime nezadovoljan kada je naša igra u pitanju jer bilo je tu i dobrih stvari. Međutim, neke su pogreške bitno utjecale na rezultat. Prva je svakako dekoncentracija Špičića koji je dobio drugi žuti karton, daleko od naših vratiju, baš u trenucima kada sam rekao Arseniću da se pripremi za ulazak u igru kako bi zamijenio upravo Špičića. No, ispalo je da sam zakasnio s tom izmjenom... Kod prvog primljenog pogotka neoprezno smo izgubili loptu i u kontri nas je protivnik kaznio, a kada smo se imali prigodu vratiti, nismo ni ovaj puta uspjeli realizirati jedanaesterac. Kada se sve to skupa zbroji, onda je teško izbjeći poraz. Frustrira činjenica da je ovo već peta uzastopna utakmica u kojoj smo ostali bez postignutog gola, ali se nadam da ćemo u idućem kolu zabiti i matematički osigurati opstanak nakon svega što nas je pratilo ove sezone, pričao je Zekić.

„Lokosi“ su ostvarili cilj i došli do još jednog trijumfa kojim su se odvojili od konkurenta za Europu, momčadi Splita. Razumljivo je bilo zadovoljstvo trenera plavo-bijelih Sretena Ćuka:

- Čestitam kolegi Zekiću što je Osijek uspio uvesti u luku spasa jer se sjećam onog vremena kada je dolazio u kakvoj je situaciji preuzeo momčad. Klub se sada stabilizirao i vjerujem da će iduće sezone Osječani opet biti tamo gdje im je svakako i mjesto u hrvatskom nogometu. Što se same utakmice tiče, bilo je razdoblja u kojima smo pritiskali, a iskoristili smo igrača više u polju i došli u vodstvo. Za razliku od dvoboja s Rijekom kada nismo iskoristili kazneni udarac, sada smo imali sreće jer Mioč nije zabio s bijele točke za gostujuće izjednačenje. Nedostajali su nam Andrijašević i Pamić, a posebno bih pohvalio kapetana Leku koji je igrao „rovit“. Mislim da bi nam još samo jedan bod do kraja trebao biti dovoljan za potvrdu četvrtog mjesta, pa se uz trijumf Dinama nad Slaven Belupom u finalu Kupa nadamo još jednom plasmanu u pretkolo Europske lige.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 13.03.2020. 18:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti