U press salonu stadiona Gradski vrt službeno su predstavljena pojačanja NK Osijeka, pristigla u zimskom prijelaznom roku. Predstavnicima medija obratili su se igrači Aljoša Vojnović, Tomislav Čuljak, Almir Aganspahić, Neven Laštro i Dragomir Vukobratović, trener Tomislav Rukavina te čelni čovjek kluba Slobodan Tolj, koji je rekao kako to nisu sva pojačanja.

Prvi se predstavnicima medija obratio predsjednik Slobodan Tolj, koji je napomenuo kako će uskoro biti godišnjica rada ove Uprave te da oni namjeravaju nastaviti kao do sada. Također, rekao je jednu vijest koja će obradovati sve navijače.

„Mogu vas obavijestiti kako je predstečajna nagodba gotova i da imamo rješenje trgovačkog suda u Osijeku. Sad idemo na drugi cilj, a to je ostanak u prvoligaškom društvu. Struka je uočila da nemamo dovoljno potentan igrački kadar da bi se cilj ostvario i angažirani su igrači na pozicijama koje su ocijenjene deficitarnima. Ti momci su tu i ne sumnjam da će se pokazati pravim pojačanjima i da će dati obol koji od njih očekujemo. I moram vam reći kako to nisu jedina pojačanja. Još uvijek tražimo rješenje u napadu i o tome čete uskoro čuti više.“

Nakon njega je riječ dobio šef struke. Tomislav Rukavina je ukratko prokomentirao ovih pet momaka, s kojima je očekivano izuzetno zadovoljan, budući da je zadnja odluka o njihovom angažiranju bila upravo njegova:

„Neki su momci s nama od početka, neki su nam se priključili tijekom priprema, no uvjeren sam da smo pogodili, prije svega s ljudske strane. Ambicije te moralne i sportske karakteristike su im na izuzetno visokom nivou, odlično su se uklopili od prvog dana i vjerujem kako će i u igračkom dijelu biti vrlo bitni za ostvarenje naših ciljeva.“

Aljoša novi lider, Čuljak se osjeća kao kod kuće

Povratnik Aljoša Vojnović je od prvog dana predstavljen kao najveće pojačanje i igrač koji bi trebao puno pridonijeti svojim iskustvom te naravno kvalitetom. On je još jednom ponovio kako je toga i sam svjestan te da u potpunosti prihvaća ulogu koja mu je pripala. No, prvo je pohvalio rad na pripremama i angažman suigrača:

„Ne znam što reći, a da već nisam rekao. Prije svega, moram reći da smo i ja i svi suigrači svjesni što je pred nama i da neće biti lako, no isto tako smo nakon priprema svjesni da smo sposobni i za nešto više, a ne samo za borbu za ostanak. Vjerujem kako će sve to izgledati bolje, da ćemo biti efikasniji te igra atraktivnija. Sve će to dovesti do toga da ćemo biti opušteni i puni samopouzdanja te da se neće strepiti do posljednjeg kola.“

Onda se okrenuo svojoj vlastitoj ulozi: „Ja sam s 29 godina ovdje sad jedan od najstarijih i u potpunosti preuzimam ulogu nekakvog lidera i odgovornost koju ta uloga donosi. Smatram se odgovornim za to da ekipa bude spremna za sve što je ispred nas i uvjeren sam da će tako i biti."

Dijete Cibalije, Tomislav Čuljak, iskoristiv je na gotovo svim pozicijama na lijevoj strani. Njemu odluka o dolasku u Gradski vrt nije bila teška, poglavito zato jer je blizu svoje kuće:

"Zahvalio bih se struci i upravi što sam dobio priliku igrati u NK Osijeku. Od prvog dana sam prihvaćen jako dobro, većinu momaka poznajem, a s nekima sam već dijelio svlačionicu. Zahvaljujem momcima na tome jer stvarno nisam imao nikakvih problema oko uklapanja. Moje su ambicije igrati i pomoći klubu i siguran sam da neću razočarati. Došao sam da šutim i radim.“

Zanimljivo pitanje je došlo nakon toga. Čuljak je, kao igrač koji je stasao u najvećem rivalu, možda i pod posebnim povećalom. Predstavnike medija je zanimalo kako će izgledati igranje u dresu protiv kojeg je donedavno imao vjerojatno najveću motivaciju:

„Rivalitet je uvijek postojao, no mi smo svi prije svega uvijek bili prijatelji. S Tomom Šoršom sam imao nebrojeno duela, znali smo se gotovo i potući na utakmici, pa je jedan od prvih s kojim sam se ovdje našao i mogu reći kako smo jako dobri prijatelji. Isto tako, znamo kako je Ivo Smoje uvijek igrao protiv Cibalije, pa čim me je nazvao odmah sam pristao na dolazak ovdje.“

Ozbiljnost i sređenost kluba oduševila "internacionalce"

Prvi od tri internacionalna igrača koji se obratio medijima bio je Almir Aganspahić. Ovaj 18-godišnjak je već prije 17. rođendana debitirao u momčadi Sarajeva, a u Osijek je došao prije svega kao veliki talent, no i kao momak koji bi mogao krenuti koracima svog imenjaka Turkovića, ljubimca osječkih tribina. On će čekati svoju priliku, a onda ju pokušati iskoristiti:

„Dvadesetak dana sam ovdje i mogu reći samo pozitivne stvari. Došao sam da se izborim za minutažu i pomognem klubu oko ostanka u ligi.“

Ništa drugačije nije niti u slučaju Nevena Laštre, momka koji je iz Širokog Brijega doveden kao pojačanje i od kojega se očekuje doprinos već od prve minute susreta u Zadru:

„Osjećam se ovdje ugodno od prvog dana, a to je jednom igraču najvažnije. Došao sam kao pojačanje, svi me hvale, a na meni je da se dokažem. Ja bih radije pričao na terenu, nego ovako.“

Posljednje pojačanje, koje je u klub pristiglo prije nekoliko dana je Dragomir Vukobratović. Ovaj rođeni Karlovčanin, koji je svoje nogometne korake započeo u novosadskoj Vojvodini, također nije puno dvojio nakon poziva predsjednika Slobodana Tolja, koji je po njega u Novi Sad otišao osobno.

„Naravno da svi znamo u kakvoj smo situaciji, ali najvažnije je ostati miran i pripremati se utakmicu po utakmicu. Davati na svakom treningu i utakmici 150% i gledati samo na iduće kolo. Moram priznati nigdje, a bio sam po dosta klubova, nisam primljen kao ovdje i lijepo je vidjeti ovako pozitivnu atmosferu, unatoč situaciji u kojoj se klub nalazi.“

Pravo nastupa u Zadru imaju svi igrači osim Vukobratovića, za kojeg se još čeka papirologija, a Aljoša Vojnović i Neven Laštro bi od prvog susreta trebali biti vrlo bitni faktori unutar prvog sastava bijelo-plavih. Sjajno je vidjeti pozitivnu atmosferu, za koju smo uvjereni kako će nakon susreta u Zadru imati još dodatnih temelja za ostati takvom.