Na konferenciji za medije nakon susreta Osijeka i Splita naravno da je zadovoljniji bio domaći trener, koji nije mogao zamisliti bolji početak svog rada na klupi bijelo-plavih. Zoran Vulić nije skrivao nezadovoljstvo te je rekao kako ima puno toga zamjeriti svojim igračima.

Prvi je riječ, kao što je to običaj, dobio Zoran Vulić, trener Splita koji nikako nije mogao biti zadovoljan prezentacijom njegove momčadi te naravno niti krajnjim rezultatom, odnosno teškim porazom:

„Mislim da smo u početku dobro kontrolirali utakmicu, imali i čistu priliku Ibriksa, no nismo ju iskoristili. Osijek je nakon toga iz jedne, rekao bih čak polušanse, postigao krasan pogodak i dalje je sve to išlo na njihovu stranu. Osijek je večeras bio puno raspoloženiji od nas i više je želio pobjedu te je to rezultiralo ovako visokim rezultatom.“

Nastavio je još nešto o problemima svoje momčadi: „Apsolutno da imam puno zamjeriti svojim igračima nakon što se izgubi 4:0 od posljednje ekipe prvenstva. No, moramo se stisnuti i učiniti da pobijedimo utakmicu protiv Rijeke koja nam slijedi. Samopouzdanje nam je problem. I danas smo imali prigode, ali naši igrači imaju problema s koncentracijom i promašuju te prigode.“

Ivo Šušak je došao vrlo zadovoljan, no priznao je kako mu nije bilo jednostavno iščekivati ovu utakmicu, gdje poraz nikako nije bio opcija, kako zbog atmosfere, tako i zbog stanja na prvenstvenoj ljestvici. Započeo je s dojmovima:

„Činjenica je da sam strahovao za rezultat ove utakmica, no ono na čemu sam inzistirao, a to je jedna fanatičnost i maksimalna koncentracija, izgleda da smo to imali cijelu utakmicu. Postigli smo prekrasne golove i bile su to izrađene akcije. No, isto tako bih napomenuo kako je naš vratar, kad je trebalo, reagirao briljantno i sve je to donijelo ovaj krajnji rezultat.“

Nešto je dodao o raspoloženju u svlačionici: „Na kraju susreta moja je momčad bila izuzetno sretna i na tome ću pokušati dalje graditi igru i atmosferu ovo proljeće. Ne smije nas ovo baciti u nikakvu euforiju i bilo bi to jako opasno, jer nas do kraja čeka teška borba. Ništa ne obećavam osim svog rada i da posvećujem život ovom klubu do kraja sezone. Sretan sam, nemam što više reći.“

Ipak, prvih 20 minuta bio je vidljiv grč i trener je bio upitan o tome, odnosno što se dogodilo da je taj grč odjednom napokon prekinut te da je ekipa počela prezentirati puno kvalitetniji i gledljiviji nogomet. Odgovor je bio jasan:

„To je izvanredno lociran problem. Koliko god da su igrači imali želju, ipak je postojala ta blokada. Ja nisam momke motivirao nikakvim ispraznim riječima i oni su od prve minute htjeli prikazati nešto što će zadovoljiti publiku. Split je momčad sjajnih pojedinaca i u početkom susreta su pokušali s igrom na koju mi, unatoč što smo se dobro branili, nismo imali konkretnih odgovora. No, onda je došao jedan prekrasan pogodak i igračima je postalo lakše. To nije bila neka čista prigoda, nego kad se zabije takav gol, dobije se dodatno samopouzdanje i elan da možeš još nešto slično. Kako je utakmica prolazila, igrači su pokazali da imaju ono nešto što treba, ali i da moramo raditi i nastaviti ovako da ne bi bili na ovoj poziciji, na kojoj smo bili do ovog susreta. Uvjeren sam kako ćemo se dizati kako bude vrijeme prolazilo.“

A također, novinare je zanimalo i što je Šušak svojim igračima rekao nakon prvih 45 minuta: „U poluvremenu sam im pohvalio zalaganje i čestitao sam im na pristupu. Rekao sam im da samo želim da taj entuzijazam iz prvog dijela nastavimo u drugom te na napadnemo, a krajnji rezultat neka padne na moja leđa, pa makar bio i negativan. Ja sam rekao da ću stajati iza rezultata, pa kakav bude bio i to do zadnjeg dana ovdje u Osijeku. I oni to znaju, to su moji igrači i ja želim da oni budu bolji te da ja budem bolji trener", prokomentirao je svoje igrače i sebe kao šefa stožera.

Utakmica s Dinamom je na rasporedu za osam dana i to je kvalitetno vrijeme za iskoristiti za dodatno upoznavanje s kadrom koji je pred njih. Stoga je kratko najavio idući susret, no i ono što će se događati prije njega: „Susret s Dinamom bit će najveća poslastica za ljubitelje nogometa. Ne mogu obećati nešto više od jednakog ovakvog pristupa mojih igrača. Koncentrirati ćemo se na njihovu pojedinačnu kvalitetu, ali ćemo iskoristiti i ovaj tjedan da pokušamo sami sebi prezentirati kvalitetu koju mi imamo.“

Još jednom čestitke novom treneru bijelo-plavih, uz nadu kako ćemo gledati još ovakvih predstava u Gradskom vrtu, no i izvan njega.