NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Rezultatski ne toliko uspješan tjedan mlađih kategorija

Dva poraza juniora, te porazi pionira i kadeta od Cibalije

Rezultatski ne toliko uspješan tjedan mlađih kategorija

16.02.2015.

Ovaj tjedan mlađe kategorije su odigrale devet pripremnih utakmica, a upisano je pet pobjeda i čak četiri poraza, čime je malo pokvaren sjajan rezultatski dojam iz ovog pripremnog perioda.

Juniori trenera Miroslava Žitnjaka su ponovno za protivnika odabrali jednu seniorsku momčad, a ovog puta je u Gradskom vrtu gostovao NK Oriolik, iz mjesta Oriovca u Brodsko-posavskoj županiji. I stvari, u ovom susretu odigranom u utorak, nisu dobro krenule za igrače Osijeka, jer su gosti s dva pogotka Milinkovića došli u veliku prednost. No, ofenzivna igra se isplatila te je na kraju rezultat preokrenut. Bilo je 4:2 za bijelo-plave.

Dvostruki večernji raspored srijede otvorili su kadeti, koji su se sastali s Borcem iz Kneževih Vinograda i slavili rezultatom 2:0. Iako su cijeli susret dominirali i nisu dopustili protivniku pravu priliku za igru, a nakon njih su nastupili pioniri II, koje je po prvi put s klupe vodio Dražen Vidović. Oni su igrali protiv Grafičara i slavili rezultatom 4:1.

Juniori su ipak doživjeli i prvi poraz, a to se dogodilo u četvrtak, kad su odigrali susret protiv seniorske momčadi Višnjevca. Nije to bila ona igra od prije. Duel igra i čvrstina je nedostajala i Višnjevac nakon prodora kroz trojicu igrača Osijeka dolazi u vodstvu. Iz kaznenog udarca dolaze do 2:0, rezultata kojim se odlazi na odmor. U 80. minuti postigli su i pogodak za konačnih 3:0.

Taj poraz ih je pomalo poljuljao te niti u subotu to nije bila onakva prezentacija kao ranije. Protivnik je bila mađarska momčad Szentlorinc SE, a poraz je upisan rezultatom 1:2. Isti dan u večernji satima odigrali su i mlađi pioniri te savladali vršnjake iz Višnjevca rezultatom 14:0.

Nedjelju su otvorili kadeti II, također protiv Višnjevca, a oni su također bili uvjerljivi te savladali svoje protivnike 11:1 Ipak, nastavak programa nije bio najbolji za bijelo-plave momke. Pioniri i kadeti, selekcije koje nastupaju u nacionalnom prvenstvu, susreli su se s vršnjacima i ligaškim konkurentima iz Cibalije. Vjerojatno još u euforiji nakon pobjede seniorskog sastava, pioniri su poraženi 1:3, a kadeti rezultatom 1:2.

Rezultati:

Juniori - Oriolik (sen.) 4:2
Kadeti - Borac 2:0
Pioniri II - Grafičar 4:1
Juniori - Višnjevac (sen.) 0:3
Juniori - Szentlorinc SE 1:2
Mlađi pioniri - Višnjevac 14:0
Kadeti II - Višnjevac 11:1 
Pioniri - Cibalia 1:3
Kadeti - Cibalia 1:2 

HT Prva liga

1.Dinamo19+2847
2.Hajduk19+1335
3.Rijeka19+934
4.Osijek19+1233
5.Gorica19-129
6.Lokomotiva19+228
7.Slaven Belupo19-1718
8.Inter-Zaprešić19-1613
9.Istra 196119-1412
10.Varaždin19-1612

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo

Gorica - Osijek

Gradski stadion, 02.02.2020. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Osijek - Slaven Belupo 3:2

Stadion Gradski vrt, 15.12.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti