U press salonu stadiona Gradski vrt predstavljena su posljednja pojačanja u ovom prijelaznom roku. To su Jozo Špikić, Daniel Peev, Federico Platero i Sasha Aneff. Svi momci su uvjereni kako su došli u klub velike tradicije i da im je ovo vrlo dobar korak u karijeri. Ne sumnjaju u uspjeh, odnosno ostanak u ligi.

Prvi se predstavnicima medija obratio predsjednik Uprave Slobodan Tolj. Ujedno je i iskoristio priliku da se zahvali NK Rijeci, odakle je došao Jozo Špikić te Mirsadu Keriću i njemačkoj HFK grupaciji, koja je osigurala dolazak momaka iz Urugvaja:

„Za nas je prijelazni rok završen i doveli smo one igrače na koje smo računali te pridodali Sashu, koji je došao posljednji dan prijelaznog roka. Godinu dana koliko sam u klubu vidio sam paniku kad lopta dolazi u naš kazneni prostor te probleme u napadu i realizaciji. To smo sad, nadam se, ovim pojačanjima napokon sredili. Željeli smo pojačati konkurenciju jer će ovo biti teška borba, bit će ozljeda i kartona te smo trebali na svakoj poziciji po dva ili tri igrača. Mi smo svoje napravili, a sad svaku utakmicu idemo na pobjedu.“

Tehnički direktor Ivo Smoje rekao je nešto o tome u kakvom je stadiju registraciju novih igrača. Jozo Špikić, Daniel Peev te Sasha Aneff, koji ima bugarsku putovnicu, trebali bi biti u kadru i konkurirati već za susret protiv Dinama. S Federicom Platerom je malo drugačija stvar, za njega se još neko izgledno vrijeme mora pričekati dolazak sve potrebne dokumentacije iz Urugvaja.

Špikić se nada mjestu u prvih 11

A prvi je predstavljen Jozo Špikić. Ovaj momak dolazi iz Rijeke, odakle je ljetos pristigao iz redove Širokog Brijega, no nije se uspio izboriti za željenu minutažu te će do ljeta biti član Osijeka. Riječ je o mladom reprezentativcu Bosne i Hercegovine, a zanimljiva je činjenica da je Neven Laštro ljetos u Široki Brijeg došao upravo kao zamjena za njega. Sad bi se moglo dogoditi za zaigraju zajedno, u dresu NK Osijeka. On svoje ambicije nije skrivao:

„Drago mi je što sam došao i moram priznati da su me prvi dan svi prihvatili, i suigrači i uprava. Želim izboriti mjesto u prvom sastavu i nadam se nastupu već u subotu protiv Dinama te sam uvjeren kako ćemo ostati u ligi. Dobio sam jako dobre informacije od Osječana koji igraju u Rijeci i drago mi je da sam došao ovdje.“

Peev: "Mi smo Osijek i trebamo pobijediti svaku utakmicu"

Bugarski internacionalac, Daniel Peev, u Osijeku je već neko vrijeme, a sad bi napokon trebao biti i službeno registriran. I on je uvjeren kako je donio dobru odluku o dolasku u redove bijelo-plavih, a oko nje mu je pomogao jedan njegov prijatelj i bivši član NK Osijeka. Peev je nastupao za pet bugarskih prvoligaša, gdje je svuda bio najstandardniji igrač te igrač s najvećom minutažom. Isto tako, u 289 profesionalnih utakmica postigao je 48 pogodaka, što je izniman uspjeh za veznog igrača:

„Ja sam tu da odigram onako kako znam, odnosno dobro. Mislim da sam pravi profesionalac, ovdje nisam došao na odmor i kavicu, nego sam došao igrati nogomet. Sve u klubu je onako kako treba biti i uvjeren sam da ćemo već u nedjelju savladati Dinamo. Gledao sam utakmicu protiv Splita i bilo je sjajno. Momci su odigrali super, a takva je bila i taktika. Moramo tako nastaviti. O Osijeku mi je dobre stvari rekao moj prijatelj Josip Knežević i uvjeren sam kako sam došao u pravu ekipu i pravu ligu.“

Nada se biti u kadru za susret protiv Dinama, koji je najavio upravo na način kakav navijači ovog kluba žele vidjeti: „Dinamo je najbolja hrvatska ekipa, ali mi smo tu da igramo i pobijedimo svaku utakmicu. Mi smo Osijek i ne smijemo se bojati nikoga.“

Platero svjestan veličine kluba u koji je došao

Onda je došao red na momke iz Urugvaja, a prvi je Federico Platero. Ovaj 24-godišnji stoper dolazi iz švicarskog FC Wila, a u Osijeku je već nekoliko dana te je gledao i subotnji susret protiv Splita. Isto tako, provjerio je u kakvu sredinu dolazi i posebno ga je oduševila povijest ovog kluba:

„Htio bih zahvaliti predsjedniku i Upravi što su mi dali priliku da dođem u ovaj klub. Znam da situacija na tablici nije bajna, ali znam i povijest kluba te sam upoznat da je ovo klub s tradicijom. Škola ovog kluba je poznata u svijetu i uvjeren sam kako će Osijek izaći iz ovih problema.“

On je također pohvalio ustroj kluba, a posebno mu se svidjela jedna stvar oko atmosfere: „Gledao sam utakmicu i ovaj klub ima jako dobrih igrača u svom kadru. Pritisak loše pozicije na ljestvici je problem, ali to će se riješiti. Atmosfera u momčadi je stvarno jako dobra, štoviše rekao bih da je više obiteljska, kako među igračima, tako i svim djelatnicima. Prošetao sam gradom i moram priznati kako mi se sve sviđa.“

Aneff: "Moja glavna karakteristika su golovi"

Federicov sunarodnjak, Sasha Aneff Medrano Rosso, je također zadovoljan dolaskom. Za njega se može reći kako je zapravo najveće pojačanje ovog prijelaznog roka, jer se radi o provjerenom imenu, pošto je postigao sedam pogodaka za Domžale, vodeću momčad slovenskog prvenstva, u jesenskom dijelu ove sezone: 

 „Hvala na lijepim riječima kojima sam najavljen i na ovakvoj dobrodošlici. Isto tako želim zahvaliti Upravi kluba što su odabrali mene. Drago mi je da vjeruju da sam upravo ja taj kojeg se dovodi u ovakvoj situaciji i za kojeg se vjeruje da će pomoći klubu u izlasku iz problema te kod ostanka u ligu.“

Ni on nije sakrivao svoje ambicije: "„U hrvatskoj ligi želim napraviti bolji učinak nego što sam napravio u slovenskoj, a uvjeren sam da je jača i bolja liga u pitanju. Moj bivši suigrač Matej Eterović mi je također pohvalio klub i ligu. On mi je rekao neke lijepe stvari o ovom klubu i uvjeri me da dolazim u stvarno veliki klub, važne povijesti i velike reputacije.“

Zanimljivo, Sasha i Federico Platero su karijeru započeli u istom klubu, Defensor Sportingu, a par godina kasnije zajedno se nalaze u bijelo-plavoj svlačionici. Trebalo bi to obojici olakšati prilagodbu novom gradu i novom klubu: „Jako je lijepo što je Fred ovdje, jer u Sloveniji sam bio sam. Sjajno je imati prijatelja u klubu gdje sam došao i sigurno će nam obojici biti lakše.“

Novinare je zanimalo i koju svoju karakteristikom Sasha smatra najjačom, a odgovor je bio kratak i jasan, a ujedno i duhovit: "Golovi!" Nakon toga je ipak dodao nešto: „Volim igrati u samom vrhu napadu, svejedno mi je sam ili s još jednim igračem, iako više volim ovu drugu opciju.“

A nešto je rekao i o navijačima: „Nisam imao priliku još ništa vidjeti, no čuo sam da ovaj klub ima sjajne navijače. Vidio sam da je stadion velik, no isto tako su mi rekli da je prije bilo više navijača na utakmicama. Na nama je da igramo dobro i ostvarujemo pobjede te vratimo publiku na stadion.“

Još nešto o navijačima dodao je i Federico: „Primijetio sam da su navijači izuzetno privrženi klubu i to se osjetilo, stvara se dojam kao da su navijači s igračima u terenu.“

Nadamo se da ćemo što prije imati prilike ove momke vidjeti na djelu.