NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Osijek među europskim velikanima!

ANALIZA MEĐUNARODNOG CENTRA ZA SPORTSKE STUDIJE

Osijek među europskim velikanima!

01.11.2016.

Čak 34 igrača ponikla u Gradskom vrtu igraju u europskim ligama, a Osječani sada imaju 19 prvotimaca iz svoje Škole, po čemu su prvi u Europi!

Možete li vjerovati da se Nogometni klub Osijek u bilo kojem kontekstu spominje uz bok takvih velikana kao što su Barcelona, Real Madrid, Ajax i mnogi drugi ugledni europski klubovi?! A upravo je to slučaj u istraživanju i analizi Međunarodnog centra za sportske studije CIES koji se vrlo ozbiljno i pedantno pozabavio reprodukcijom nogometaša u europskim klubovima i ligama.

Osijek je na toj prestižnoj ljestvici na 28. mjestu u Europi sa svoja 34 igrača diljem kontinenta, a koji su u Gradskom vrtu proveli najmanje tri sezone, između 15. i 21. godine života.

Zagrebački Dinamo je u ovom poretku na iznimno visokom trećem mjestu, odmah iza amsterdamskog Ajaxa i beogradskog Partizana koji su pravi rekorderi po svojim izlaznim listama transferiranih igrača.

Iza njih, među deset vodećih europskih klubova koji se mogu pohvaliti stalnom reprodukcijom, odnosno stvaranjem igrača u vlastitom inkubatoru redom su: Sporting Lisabon, Barcelona, Real Madrid, Dynamo Kijev, Sparta Prag, Dinamo Minsk i Hajduk. 

Najbolja potvrda vrijednosti

No, ako se gleda samo broj igrača koji i sada igraju u klubu u kojem su započeli, a mnogi i dočekali vlastitu afirmaciju, po tomu je naš Osijek, vjerovali ili ne, prvi u Europi sa čak 19 svojih igrača u kadru kojega trener Zoran Zekić ima na raspolaganju!

Možda će vam to u kontekstu slavnih europskih klubova izgledati nevjerojatno, ali je točno i provjereno. Mikulić, Malenica, Žitnjak, Arsenić, Lukić, Leko, Škorić, Barišić, Marin, Pušić, Vojnović, Anić, Mioč, Žaper, Knežević, Lulić, Perošević, Grgić i Špoljarić u kadru su prve momčadi našeg prvoligaša ove sezone i po tome su Osječani rekorderi diljem Starog kontinenta!

To je do sada možda i najbolja potvrda vrijednosti i ugleda nadaleko poznate Škole nogometa Bijelo-plavih koja je iznjedrila puno vrhunskih nogometaša i hrvatskih reprezentativaca. Stoga čestitke i zahvalu zaslužuju svi oni koji su dugi niz godina na bilo koji način ugradili svoj doprinos u igračkom odrastanju i stasavanju osječkih nogometnih dragulja.

HT Prva liga

1.Dinamo25+3864
2.Rijeka25+2047
3.Osijek25+1642
4.Lokomotiva25+1741
5.Hajduk25+1040
6.Gorica25+538
7.Inter-Zaprešić25-2724
8.Slaven Belupo25-1122
9.Istra 196125-2417
10.Rudeš25-447

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 29.03.2019. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo

Rijeka - Osijek 3:1

HNK Rijeka, 17.03.2019. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti