NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Mušac kao navijačka ikona

POSJET ČOVJEKU KOJEMU JE NK OSIJEK UVIJEK BIO NAJVEĆA LJUBAV

Mušac kao navijačka ikona

10.11.2016.

Za njega znaju mnogi, posebice oni nešto stariji Osječani, koji ga pamte s istočne tribine Gradskog vrta.

Rekli bismo da nema onih navijačkih „veterana“ Osijeka, danas umirovljenika“, koji ne znaju za Nedjeljka Mušca. Riječ je o jednom od najvećih fanova našeg prvoligaša kroz dugi niz godina koji je bio sinonim odanosti Klubu i predvodnik navijanja s istočne tribine Gradskog vrta.

Poznat kao istinski navijački autoritet među svima u publici, isticao se svojim šaljivim komentarima i povicima s Istoka, prepoznatljivim i prodornim glasom, ali i velikom zastavom koja je uvijek dominirala na sredini tribine. Danas je Mušac 89-godišnjak koji živi u Domu za starije osobe u Belom Manastiru, a njegov najdraži klub ispunio mu je veliku želju.

U posjet mu je stigla delegacija našeg prvoligaša u kojoj su bili jedna od najvećih legendi Bijelo-plavih Ivica Grnja, nekadašnji kapetan Goran Popović, Osječanima nekada omiljeni vratar Vlado Bilić, još jedan trener iz Škole nogometa Tihomir Rudež i dugogodišnji klupski direktor Milan Španjić koji je i danas aktivan u Klubu.

Grnji se posebno razveselio

Mušac se jako razveselio svojim gostima koje je dočekao – u dresu i gaćicama Nogometnog kluba Osijek! I to svjedoči koliko je ljubavi desetljećima, pa gotovo i cijelo jedno stoljeće, naš Nedjeljko posvećivao nekadašnjem Proleteru, potom i Slavoniji, a onda i Osijeku.

U vrlo emotivnom razgovoru prepričavale su se brojne situacije s utakmica Osječana, postignuti i primljeni golovi, pobjede i porazi, a Mušac se posebno razveselio svom nogometnom ljubimcu Grnji, u čijim je majstorijama najviše uživao. Dakako da se pritom moglo čuti i dosta toga o nezaboravnim putovanjima osječkih navijača na utakmice izvan grada na Dravi, uz pokoju zanimljivu anegdotu, a njih čika Nedjeljko ne zaboravlja.

Nije propustio reći kako ga veseli i povratak ove generacije Bijelo-plavih među najbolje hrvatske klubove i poželjeti našoj momčadi da bude još bolja i izbori Europu. Našem smo vjernom, slobodno možemo reći i legendarnom navijaču poklonili dres, šal, kapu i još neke klupske suvenire, uz najljepše želje za dobrim zdravljem i što dužim životom!

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Osijek7+714
3.Lokomotiva7+713
4.Rijeka7+713
5.Gorica7+210
6.Slaven Belupo8-38
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 16.09.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti