0
  • 23:57

• 21:40

• 21:40

• Završila je odlična utakmica u Maksimiru. Bio je to pravi derbi u kojem je Osijek zasigurno mogao izvući puno bolji rezultat od konačnih 1:0.

• 90'+9'

Još jedna velika prilika za Bijelo-plave! Bohar je pucao s desetak metara iskora, a Livaković još jednom fantastičnom obranom sačuvao pobjedu Dinamu.

• 90'+8'

Lopa je imao "slobodnjak" na 17 metara, ali je prebacio vrata.

• 90'+7'

Nakon VAR provjere nema kaznenog  udarca.

• 90'+6'

VAR

Gleda se sporna situacija, moguće igranje rukom Dinamova igrača Theophilea u 16 metara.

• 90'+4'

Izlazi Oršić, ušao je Perić.

• 90'+2'

Iznimno snažan udarac Oršića, lopta ide iznad grede.

• 90'+1'

Još jedan karton, ovaj puta za Gutierija.

• 90'

Sada je "požutio" i Petković.

• 89'

Žuti karton dobio je Mierez.

• 88'

Dvije zamjene kod Osijeka. Nema više na terenu Brleka i Lončara, ušli su Lopa i Gutieri.

• 87'

Mierez je bio pred vratima Dinama, pokušao je pucati, na trenutak se učinilo da je netko do Modrih igrao rukom, ali Bebek nije reagirao niti se oglasio VAR.

• 85'

Lauritsen je nakon ubačaja iz kuta pucao glavom, Ivušić je siguran.

• 80'

Mijenja i Mamić. Na klupu ide Franjić, ušao je Stojanović.

• 80'

Dvostruka  zamjena kod Bijelo-plavih. Izašli su Bočkaj i Kleinheisler, a ušli Pilj i Erceg.

• 79'

U kontri je opasan bio Oršić, srećom pa nije uputio precizan udarac.

• 77'

Drugi žuti karton

Drugi žuti karton dobio je Ivanušec i mora u svlačionicu. Osijek sada ima igrača više u polju.

• 76'

Opasno je bilo pred vratima Osijeka. Pucao je Petković, a Lončar spasio svoju momčad praktički ispred gol-linije.

• 74'

Žuti karton za Bočkaja.

• 72'

Javna opomena za Ristovskog.

• 71'

Opasan pokuašaj Kleinheislera s više od 20 metara, lopta je "fijuknula" pokraj  lijeve vratnice.

• 69'

"Požutio" je Kleinheisler.

• 67'

Na klupu ide Majer, u igri je Atiemwen.

• 64'

Još jedna vrhunska intervencija Livakovića! Ovaj puta je fino pod gredu ciljao Bočkaj, međutim, Dinamov vratar je iznimno raspoložen večeras.

• 63'

Velika prigoda za Osječane! Lončar je bio najviše u skoku pred domaćim vratima, jako dobro pucao glavom, a Livaković je sjajnom obranom spriječio izjednačenje.

• 62'

Na klupu ide Vuković, ušao je Jugović.

• 59'

Domaći pogađaju vratnicu, ali je Ademi bio u nedopuštenoj poziciji, pa ionako ne bi bilo pogotka.

• 58'

Ivanušec je proigrao Petković koji je "produžio" loptu prema Majeru, ali je Ivušić na vrijeme istrčao i spriječio veću opasnost.

• 54'

VAR

Ipak nema jedanaesterca jer je iz VAR sobe signalizirano zaleđe Miereza.

• 54'

VAR

Provjera kaznenog  udarca.

• 53'

Jedanaesterac za Osječane nakon što je Franjić srušio Kleinheislera u kaznenom prostoru.

• 47'

Vrlo opasno je pred vratima Osijeka. Ivanušec je pucao, a lopta "odsjela" na desnoj vratnici.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme derbija u Maksimiru.

• Završeno je prvo poluvrijeme, a Dinamo je na odmor otišao s prednošću od 1:0 golom Oršića iz 15. minute nakon kiksa Silve.

• 45'+1'

Dobra prigoda za Osijek! Bočkaj je na desnoj strani šesnaesterca proigrao Bohara koji puca u bliži vratarev kut, no Livaković loptu izbacuje u korner.

• 44'

Ademi je u prodoru, uspio je pucati vrškom kopačke, međutim, Ivušić je bio spreman na to.

• 35'

Ristovski je pogriješio, no Kleinheisler ne uspjeva iskoristiti taj pokolon,  njegov je udarac blokiran.

• 32'

Lijepa akcija Modrih koju je u šesnaestercu preciznim udarcem okončao Ivanušec, a Ivušić se iskazao odličnom intervencijom, izbacicvši loptu iz desnog kuta u korner.

• 27'

Žuti karton dobio je Vuković.

• 25'

Udarac Kleinheislera iz daljine u okvir vratiju, ali Livaković nije imao većih problema.

• 21'

Sada se Vuković oskliznuo pred osječkim vratima, opet je Oršić u izglednoj prigodi, ciljao je gornji lijevi kut s nekih 12-13 metara i zamalo prebacio gredu.

• 15'

Dinamo je poveo nakon pogreške Silve u kaznenom prostoru. Zakomplicirao je naoko jednostavnu situaciju u osječkom kaznenom prostoru, nije izbacio loptu iako je imao sasvim dovoljno vremena za to, što je iskoristio Oršić i onda bez ikakvih problema s desetak metara matirao nemoćnog Ivušića, pogodivši lijevi donji kut.

• 8'

U uvodnim minutama Dinamo nastoji pritisnuti Osječane, no za sada je, ipak, sve mirno.

• Utakmica je počela.

• 17:29

• 17:26

Još je malo vremena ostalo do početka utakmice, neka naša zajednička poruka bude - sretno Bijelo-plavi!

• 17:20

Kako kaze nas Mierez... VAMOOOOOOOOOOOOOS!!!! ⚪🔵
    📝 Sven Antonija Dukarić

• 17:18

Hladno je u Zagrebu, trenutna je temperatura -2, no grijani maksimirski travnjak ipak će olakšati akterima derbija igranje u ovim vremenskim uvjetima.

• 17:00

Sretno decki srce na teren i rezultat nece izostati... Osijek u srcu pozdrav iz Orašja
    📝 Sladjan Blazanovic

• 16:53

Sretno Osječe, pamet u glavu u noge snagu 🤍💙
    📝 Marija Pinter Berkić

• 16:45

Da na Maksimiru ne raste trava gdje dečki vi prođete sa loptom :) samo pametno, tehnički dotjerano, hladno i bez grča...i pobjedit ćemo Dinamo...