• 22:37

Glasuj za igrača utakmice 👉 nkos.co/Iwgn

• Osijek slavi na Poljudu, potpuno zasluženo!

• 90'+6'

"Zicer" za Osječane! Pilj je asistirao Ercegu koji je "slomio" Simića i imao mat-poziciju za 0:2. No, Kalinić je taj udarac sa 9-10 metara uspio obraniti.

• 90'+4'

Javna opomena za Diamantakosa.

• 90'

Ubacio je Todorović, u skoku je Livaja, ali nije uspio pogodio tamo gdje je želio.

• 90'

Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade.

• 88'

Mierez je odugovlačio osječki napad 3 na 2, a mogli su Osječani puno više napraviti u toj situaciji jer su loptu čekali Žaper i Erceg...

• 85'

Dvije zamjene kod Bijelo-plavih. Na klupu odlaze Kleinheisler i Bohar, u igri su Pilj i Erceg.

• 85'

Drugi žuti karton

Fossati je neoprezno startao na Kleinheislera i to mu je drugi žuti karton u svega stotinjak sekundi. Isključenje domaćeg veznjaka.

• 83'

Po jedan žuti karton na svakoj strani: Fossati i Lončar.

• 82'

Kleinheisler "vuče" kontru i prerano se odlučuje na udarac s 25 metara.... Kalinić nije imao baš nikakvih problema.

• 81'

Sada se ozlijedio i Caro, pa je silom prilika morao ući Lončar koji je također - ozlijeđen.

• 77'

Javna opomena za Simića.

• 71'

Glavom Kalinića nastoji ugroziti Žaper, lopta odlazi pola metra iznad grede.

• 70'

Bohar je u šesnaestercu, mogao je pucati s 12-13 metara, ali je pokušao asistirati iako nije u tom trenutku imao podršku svojih suigrača u završnici polukontre...

• 70'

Dvije zamjene kod Hajduka. Izlaze Umut i Atanasov, ušli su Biuk i Dolček.

• 64'

Sada je i Bohar pokušao glavom, Kalinić je loptu ispod grede izbacio u korner.

• 62'

Škorić je nakon jednog prekida i ubačaja Bočkaja pucao glavom, nije to bilo dovoljno dobro.

• 53'

"Požutio" je Kleinheisler za kojega je Bebek procijenio da je simulirao prekršaj na 17 metara od splitskih vratiju.

• 48'

GOOOOL 0:1 - MIEREZ

Osijek je poveo u Splitu! Jugović je s desnog krila loptu ubacio visoko pred vrata Hajduka, skočili su Vušković i Mierez, a naš je napadač vrlo spretno i efektno loptu smjestio u gornji desni kut za 0:1.

• 46'

Počeo je drugi dio derbija na Poljudu.

• Završeno je prvo poluvrijeme, a Osijek je bio opasniji protivnik. Najbolja je prilika, svakako, bila Mierezova, no rezultat je 0:0.

• 45'+2'

Dobra kontra Bijelo-plavih koju je udarcem s lijeve strane kaznenog prostora okončao Bočkaj. Vratar Kalinić je opet uspio loptu izbaciti u korner.

• 45'

Javna opomena za Todorovića.

• 41'

Sada je Bočkaj želio atraktivno zaključiti novi napad Osijeka, međutim, loše je "zahvatio" loptu.

• 40'

Vrlo lijepa akcija Osječana u kojoj su sudjelovali Kleinheisler, Bočkaj i na kraju Bohar. Slovenac se našao u izglednoj šansi, pucao je iz šesnaesterca, a Kalinić odbio loptu nakon čega više nije bilo opasnosti pred vratima domaćina.

• 39'

Jugović je "požutio".

• 35'

Todorović je u prodoru koji nije baš bio odlučan u završnici.

• 34'

Velika prigoda za Miereza! Dugačkom loptu s osječke polovice odlično ga je proigrao Caro, prvi strijelac Lige se lako oslobodio Simićeve pratnje, došao s desne strane u kazneni prostor i loptu poslao pokraj Kalinića, ali i desne vratnice...

• 32'

Lopta je na glavi Miereza, nije to bilo nimalo bezazleno, ali ni u okvir vratiju.

• 31'

Prvi žuti karton dobio je Vušković.

• 28'

Mierez je u kontri, uspio je pobjeći Vuškoviću i pucati, da bi Kalinić vršcima prstiju loptu usmjerio u korner.

• 24'

Gutieri ne može nastaviti igru, Caro je sada na poziciji desnog stopera.

• 23'

Hajduk je bio s igračem više i došao do prve šanse. Kačaniklić je pucao, a Osječani su to uspjeli blokirati i izbaciti loptu u korner.

• 19'

Gutieri se ozlijedio u dvoboju s Umutom. Čini se da će Bjelica morati brzo mijenjati. Zagrijava se Caro.

• 15'

Livaja je slijeva centrirao prema Juriću u šesnaestercu, lopta je na kraju završila u naručju Ivušića.

• 12'

Prvi udarac na utakmici prema vratima. Pokušaj Kleinheislera s dvadesetak metara iskosa nije bio precizan.

• Sretno naši Bijelo-plavi!

• 20:28

• 20:22

Ostaje još desetak minuta do početka derbija. Lončar je, ipak, zauzeo mjesto među pričuvama, iako smo u najavi rekli da se jutros požalio na bolove u preponskom dijelu, pa ga Bjelica nije uvrstio u početnih 11.

• 19:34

• 19:20

Last call s Poljuda! 👇

• 19:00

Još 90 minuta! ⏳

• 16:39

Posljednji međusobni susret na Poljudu završio je podjelom bodova, a za to se pobrinuo Ivica Ivušić koji je u 96. minuti obranio kazneni udarac! 🐙