Rijeka
2
:
0
  • Završio je derbi na Opus Areni i to najljepši način za naše Bijelo-plave koji su pred 10.112 gledatelja svladali Rijeku s 2:0, potvrdili četvrto mjesto i novi izlazak u Europu!

• 89'

Šansa za Marića, loptu je glavom usmjerio prema našim vratima, ali nije bio precizan.

• 88'

Ulaze Mkrtchyan i Almasi umjesto Bukvića i Miereza.

• 86'

Glavom je pucao Bogojević i poslao loptu iznad grede.

• 85'

Sada je to već revija žutih kartona. Bez kazne nije prošao ni Dilaver.

• 84'

Javna opomena i za Smolčića.

• 83'

Sada je "požutio" i Fruk.

• 80'

Karton za Prekodravca.

• 77'

Pljesak na  izlasku iz igre dobili su Matković i Cokaj, umjesto njih su na terenu Fućak i Jugović.

• 75'

Marić je pokušao smanjiti rezultat, nije to bio loš udarac, ali je Kolić dobro "pročitao" namjeru bivšeg centarfora Osijeka.

• 74'

Evo nam prilike i za treći gol. Mierez se izborio za loptu u šesnaestercu, došao u trenutku "oči u oči" s Labrovićem koji ga je ipak nadmudrio u tom dvoboju kada ga je prvi "topnik" Lige pokušao prebaciti nakon što je ovaj napustio svoju gol-liniju...

• 72'

GOOOOL 2:0 - MATKOVIĆ

Evo nam i drugog pogotka! Odlično su kombinirali Mierez i Bralić, činilo se da će gosti ipak otkloniti opasnost jer je lopta došla do Bande, međutim, veznjak Riječana je nespretan u ovoj situaciji. Loptu je praktički "namjestio" Matkoviću, a naš mladi napadač vrlo mirno i precizno pogađa donji desni kut za 2:0!

• 69'

Pušić je neugodnom loptom pokušao iznenaditi Labrovića iz "slobodnjaka" s dvadesetak metara, gostujući kapetan se ipak nekako snašao i uz male probleme neutralizirao taj udarac.

• 68'

"Požutio" je Banda.

• 62'

Janković je završio utakmicu, na terenu je Fruk.

• 59'

Kod nas je ušao Gržan umjesto Omerovića.

• 58'

Na klupu idu Obregon i Yansane, ušli su Marić i Ivanović.

• 55'

Opet je Grgić na udarcu, ali je taj šut na kraju blokiran pa je bio samo korner za Riječane.

• 53'

Grgić je u šansi nakon asistencije Jankovića, no naš bivši prvotimac nije precizno ciljao pa je lopta otišla iznad grede.

• 51'

Banda je pucao iz daljine, Kolić nije imao problema s tom loptom.

• 48'

Na tribina je večeras 10.112 gledatelja. Hvala svima na dolasku!

• 46'

Radeljić je ostao u svlačionici, u igri je Smolčić.

• Završeno je prvo poluvrijeme vodstvo naše momčadi.

• 44'

Još jedna dobra reakcija Prekodravca pred našim vratima u trenutku kada je moglo biti i prilično opasno...

• 40'

Pušićev ubačaj iz kornera ide na volej Mierezu, no najbolji strijelac HNL-a ne "pogađa" loptu i Riječani su mogli odahnuti.

• 36'

Grgić je na udarcu lijevom nogom, Kolić je mirno prihvatio loptu u naručje.

• 26'

Rijeka je u brzoj kontri preko Obregona i Grgića, ipak spašava Prekodravac pravovremenom reakcijom u šesnaestercu.

• 23'

Lijepa akcija naše momčadi, Omerović je proigrao Matković koji s lijevog krila loptu šalje u peterac, no Radeljić je ipak uspio riješiti tu situaciju ispred Miereza.

• 20'

Prvi karton na utakmici zaslužio je Čabraja.

• 19'

Dobar i precizan šut Cokaja s više od 20 metara, Labrović se namučio da bi loptu "iščupao" iz desnog kuta.

• 13'

Riječani još jedno opasno prijete. Janković je asistirao utrčalom Obregonu koji bježi našoj obrani, ulazi s lijeve strane u kazneni prostor i prizemnim udarcem pogađa vanjsku stranu desne vratnice.

• 8'

Prava prigoda za Rijeku da stigne odmah do izjednačenja. Korner je izveo Čabraja, na pet metara od Kolića skočio je Dilaver, pucao glavom, no srećom je loptu poslao pokraj lijeve vratnice.

• 5'

GOOOOL 1:0 - JURIŠIĆ

Ekspresno vodstvo Bijelo-plavih! Omerović je loptu ubacio pred riječka vrata, na nju su krenuli Dilaver i vratar Labrović koji pritom nije baš najbolje reagirao. Loptu je tek uspio odbiti do Jurišića koji s nekih 11 metara bez problema pogađa lijevi kut! To je njegov prvijenac u dresu Osijeka.

• 2'

Velika prigoda već u 2. minuti! Matković je glavom na svega šest metara od suparničkih vratiju pokušao asistirati Pušiću ili Mierezu na drugoj vratnici, no prvog je lopta za koji centimetar preletjela ispred gol-linije,

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 19:32

I uoči prvog sučevog zvižduka još jedan gromoglasan pljesak s tribina. Zaslužio ga je Ramon Mierez kojemu su predstavnici Kohorte uručili nagradu za najboljeg igrača Bijelo-plavih po njihovom izboru u ovoj sezoni. Inače, El Toru je ovo već treće priznanje naših navijača.

• 19:22

Prije samoga početka pljeskom je pozdravljena juniorska momčad Osijeka koja je izašla na travnjak s pobjedničkim trofejom osvajača Kupa Hrvatske.

• 19:13

Sudit će D. Strukan (Split) s pomoćnicima Zobenicom (V. Gorica) i Jakšićem (Split) dok su u VAR sobi Jović (Zagreb) i Đurak (Sv. I. Zelina).

• 19:12

Kako se moglo i predvidjeti, trener Rijeke Sopić je odlučio "promiješati" momčad jer Riječane već za nekoliko dana očekuje uzvratni dvoboj finala Kupa Hrvatske s Dinamom. Za goste će igrati: Labrović, Bogojević, Dilaver, Radeljić, Čabraja, Petrovič, Banda, Janković, Grgić, Yansane i Obregon.

• 19:09

Trener Zekić napravio je dvije nužne promjene u momčadi u odnosu na prethodne dvije utakmice jer nam ovaj puta ne mogu nastupiti Duarte i Guedes. Zamijenit će ih Bralić i Omerović u istom rasporedu na terenu, što znači da će od prve minute krenuti: Kolić, Prekodravac, Bralić, Jurišić, Omerović, Nejašmić, Cokaj, Bukvić, Pušić, Matković i Mierez.

• 19:07

Pozdrav s Opus Arene, uoči pretposljednje utakmice Bijelo-plavih ove sezone i zadnje na našem stadionu! Dočekujemo Rijeku i nakon jučerašnjeg remija Lokomotive s Rudešom jasno je da nam pobjeda u derbiju donosi novi izlazak u Europu.