Bijelo-plavi uragan u drugom poluvremenu! 🌪

“Tri boda, preokret, gol... sve je tu!” 💪

• 20:12

Glasuj za igrača utakmice 👉 nkos.co/rFj

• 19:57

• Kraj utakmice, Osijek je s tri gola u drugom poluvremenu uspio neutralizirati zaostatak iz prvog dijela i slaviti u Varaždinu s 3:2!

• 90'+2'

Bočkaj je ubacio za Santinija koji se još jednom dobro snalazi u kaznenom prostoru, pucao je i zamalo promašio okvir vratiju.

• 90'

Jugović svoje mjesto prepušta Vukoviću.

• 85'

Mijenja i Bjelica. Na klupu ide Mierez, ušao je Cheberko.

• 84'

Dvostruka zamjena kod Varaždina. Boban je ušao umjesto Grgeca, a Benko je zamijenio Senića.

• 82'

Izlazi Bohar, s klupe je ušao Erceg.

• 80'

VAR

Uslijedila je VAR provjera, nakon koje je sudac Pečarić pokazao na centar.

• 79'

GOOOOL 2:3 - MIEREZ

Osijek je preokrenuo rezultat u Varaždinu. Škorić je spretno ubacio visoku loptu pred vrata Varaždina, nimalo laganu za Miereza koji se izborio za udarac glavom i lopta se od lijeve vratnice odbila u mrežu.

• 75'

Iako je dojam s tribine bio da je netko od Varaždinaca igrao rukom u kaznenom prostoru, nije bilo VAR provjere...

• 72'

Na klupu odlazi Herrera, a ušao je Guera.

• 71'

Javna opomena za Jugovića, zasigurno prestrogo.

• 68'

GOOOOL 2:2 - SANTINI

Osijek je stigao do rezultatskog poravnanja! Jurčević je s lijevog krila odlično centrirao, a Santini s desetak metara vrlo precizno poslao loptu u donji desni kut za 2:2.

• 66'

Bočkaj je danas izveo tri-četiri slobodna udarca, ni ovaj, nažalost, nije bio učinkovit. S više od 20 metara, loptu je uputio pokraj lijeve vratnice.

• 60'

Moglo je biti opasno pred Ivušićem da Posavec nije promašio loptu u našem kaznenom prostoru...

• 54'

Koliko je malo nedostajalo do osječkog izjednačenja! Bočkaj je pucao malo izvan šesnaesterca, lopta se odbila od grede do Bohara koji je bio na svega pet metara, ali nije uspio glavom poslati loptu u mrežu!

• 52'

Javnu je opomenu uoči izvođenja "penala" dobio Grgec.

• 52'

GOOOOL 2:1 - MIEREZ

Grgec je pred vratima Horkaša srušio Santinija i to je bio klasičan jedanaesterac. Sigurno ga je izveo Mierez, poslavši loptu u desnu, a domaćeg vratara u lijevu stranu.

• 50'

Iz kornera je ubacio Bočkaj, a Santini je najviši u šesnaestercu domaćina, pucao je glavom i lopta je prošla manje od pola metra uz lijevu vratnicu.

• 48'

Izlazi Peco, umjesto njega je u varaždinskoj momčadi Petković.

• 46'

Počeo je drugi dio susreta s dvije izmjene kod Osječana. U svlačionici su ostali Silva i Kleinheisler, a u igri su Jurčević i Santini.

• Završeno je prvo poluvrijeme, domaćin ima vodstvo od 2:0.

• 45'+2'

Novi pokušaj Osječana, ovaj puta preko Kleinheislera čiji je udarac sa 17 metara završio iznad grede.

• 45'

Pucao je Žaper iz kaznenog prostora, lopta je pogodila nekoga od varaždinskih nogometaša i završila u korneru.

• 44'

Bohar je pokušao iz "slobodnjaka", Horkaš je to sigurno obranio.

• 37'

Dobar udarac Bočkaja, ali je lopta prohujala pokraj desnog gornjeg kuta.

• 35'

Još jedna prava šansa za Varaždin. Ivušićeva procjena u istrčavanju baš i nije bila najbolja, to je pokušao iskoristiti Peco koji je glavom loptu usmjerio prema praznoj mreži da bi uporni Lončar doslovno s gol-linije spriječio pogodak!

• 34'

Centrirao je Miloš, na prvoj vratnicu loptu je čekao Mierez, uspio je pucati iz dosta teške pozicije, no nije bio precizan.

• 30'

"Požutio" je Pellumbi.

• 21'

2:0 - HERRERA

Varaždinci su oduzeli loptu na svojoj polovici, krenuli u kontru da bi upućenu loptu s lijeve strane u šesnaestercu Herrera usmjerio prema osječkim vratima. Lopta je pritom nekoga okrznula i prevarila Ivušića i sada je to neugodnih 2:0 za domaćina.

• 15'

1:0 - PECO

Domaćin je poveo. Postonjski je odlično centrirao s desne strane, nije bila dobro postavljena osječka obrana i Peco glavom sa šest metara pogađa mrežu.

• 11'

Ozlijeđenog Đuraseka zamijenio je Posavec.

• 8'

Vrlo brzo je žuti karton dobio Lončar.

• Lopta je krenula s centra, sretno Bijelo-plavi!

• 17:58

• 17:51

Mogući debitanti u osječkim redovima Gyurcso i Santini su na klupi za pričuve dok se u početnu jedanaestoricu vratio Bočkaj.