Bijelo-plavi danas igraju prvu utakmicu novog državnog prvenstva. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

NK OSIJEK - NK RUDEŠ  1:1

90' + 4 susret je završen, Osijek je ispustio dva boda, a Rudeš će sigurno pamtiti ovu utakmicu jer je osvojio svoj prvi bod u HNL-u. Pozdrav iz Gradskog vrta!

90' igra se četiri minute sudačke nadoknade vremena.

88' ušli smo u samu završnicu, Rudeš je pred osvajanjem prvog prvoligaškog boda, iako Osječani stalno napadaju.

85' Perošević je slabo reagirao u šesnaestercu, nije bilo problema za Hendiju.

82' požutio je Aralica.

81' ušao je Ćubel umjesto strijelca Kamenara.

79' javna opomena za Kamenara.

76' sada mijenja i Alonso. Na klupu odlazi Perić-Komšić, na terenu je Aralica.

75' žuti karton dobio je Franić.

74' posljednja zamjena u osječkim redovima. Umjesto Lope gledamo Mudražiju.

72' izmjena u momčadi Rudeša. Izašao je Havojić, ušao Livančić.

68' Brzo su Bijelo-plavi stigli do izjednačenja. Bočkaj je iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogodio gredu, na odbijenu loptu natrčao je prisebni Ejupi i glavom iz blizine zatresao mrežu.

68' 1:1- EJUPI

65' Šok u Gradskom vrtu, poveo je Rudeš! Bila je to brza kontra u kojoj je Perić-Komšić nesebično proigrao Kamenara na lijevoj strani. Gostujuća je "desetka" u šesnaestercu pokazala svoje driblersko umijeće i onda je uslijedio vrlo jak i precizan udarac kojega Malenica nije mogao obraniti.

65' 0:1 - KAMENAR

64' Kamenar je sada na udarcu, nije to dovoljno snažno da bi Malenica kapitulirao.

61' dvostruka izmjena kod Osječana. Nema više na travnjaku Bobana i Lukića, ušli su Perošević i Pušić.

58' još bolju prigodu imao je Rudeš preko Perić-Komšića. Lopta mu je stigla u šesnaesterac s lijevog boka od Kamenara, međutim, napadač Crvenih ne uspjeva iz dobre situacije pogoditi desni donji kut.

54' evo i gostiju u opasnom naletu, pokušao je Mesarić, ali nisu se baš gosti najbolji snašli u toj situaciji.

52' sada je pucao Boban s nekih 13 metara, ali je lopta pogodila nekoga od igrača Rudeša i završila u korneru.

52' Lopa je lijepo proigrao Ejupija u "dubinu", no ispred Osijekova napadača uklizao je Turčin i spriječio udarac.

51' potvrđuje se da nema lakih protivnika u HNL-u, pa se i Rudeš dobro drži u Gradskom vrtu.

46' Havojić se prvi puta odlučio na udarac, Malenica je to bez problema zaustavio.

46' počeo je drugi dio susreta, bez izmjena na obje strane. Susret prati 3.125 gledatelja.

45' završeno je prvo poluvrijeme, Osijek ima dominaciju i posjed lopte, stvara i prigode, ali nema golova.

43' opet Barišić ubacuje, ovaj puta na glavu Bobana, lopta je završila pokraj lijeve vratnice.

41' Barišić preciznim centaršutem dovodi Matasa u prigodu, međutim, njegov udarac glavom je slab i neprecizan.

29' Lopa ne uspjeva opasnije zaprijetiti iz "slobodnjaka", potom ni nakon odbijene lopte od "živog zida", pucao je iznad grede.

22' Havojić je bio u opasnom naletu s desnog krila, Malenica je "pročitao" njegov ubačaj i došao do lopte u svom petercu.

14' Lukić puca s ruba šesnaesterca, lopta ne ide u okvir vratiju...

11' evo još jednog polušaja Ejupija, njegov je udarac Hendija odlično obranio. Odbijena je lopta potom došla do Lope koji također nije uspio pronaći put do mreže.

8' opet je Ejupi pred kaznenim prostorom i kada se već činilo da će se driblingom osloboditi Franića, igrač gostiju se ipak snašao i izbacio loptu u korner.

6' na drugoj strani zaprijetili su i gosti. Glavom je pucao Perić-Komšić, lopta odlazi iznad vratiju.

5' evo nam novog uzbuđenja. Bočkaj je krasnom dijagonalom proigrao Grezdu na desnoj strani koji je pobjegao svome čuvaru i kada se spremao na udarac u šesnaestercu uklizao mu je Vuco i spasio mogući pogodak domaćina.

4' vrlo precizan i snažan udarac Ejupi vratar Hendija je efektnom paradom uspio obraniti.

1' lopta je u Gradskom vrtu krenula s centra.

Sudačku trojku predvodi Pajač iz Zeline, a pomoćnici su mu Crnčić iz Vrbovca i Đurak iz Siska.

Za goste iz Zagreba će igrati: Hendija, Franić, Borevković, Mesarić, Ivančić, Vuco, Turčin, Boršić, Havojić, Kamenar i Perić-Komšić. Na klupi su: Picak, Jelić-Balta, Grbić, Aralica, Ćubel, Muić i Livančić. Trener Rudeša je Španjolac Inaki Alonso.

Trener Osječana Zoran Zekić odlučio je odmoriti četvoricu igrača u odnosu na europski ogled s Luzernom. Šorša i Barać dobili su ovaj puta poštedu, dok su Mioč i Mudražija na klupi. Sastav je: Malenica, Škorić, Lesjak, Matas, Barišić, Lukić, Bočkaj, Lopa, Grezda, Boban i Ejupi. Pričuve su: Antolović, Mioč, Perošević, Šimunec, Mudražija, Pušić i Grgić.

Prvi puta igrati će nogometaši Osijeka i novog prvoligaša Rudeša, na početku nove sezone u državnom prvenstvu koje sada nosi naziv Hrvatski telekom Prva HNL.

Srdačan pozdrav ove nedjeljne večeri s osječkog stadiona!