NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Juniori na Završnici prvenstva

DOBRA IGRA I NEODLUČENI REZULTAT U PRVOM KOLU PROTIV DINAMA

Juniori na Završnici prvenstva

10.06.2015.

Osvajanjem prvenstva regije juniori Nogometnog kluba Osijek stekli su pravo nastupa na završnici PH za juniore koje se održava od 9. – 13. lipnja u sv. Martinu. Uz NK Osijek na turniru nastupaju i pobjednici ostalih nogometnih središta: NS Zagreb – Dinamo, NS Split – Split, NS Sjever – Slaven Belupo i NS Rijeka – Rijeka.

1. kolo: Osijek vs Dinamo i Slaven Belupo vs Rijeka. Split slobodan.

NK Osijek je otvorio turnir utakmicom s Dinamom. U petoj minuti Špoljarić se izborio za jednu loptu na rubu šesnaesterca kod korner linije i između dva igrača centrirao na Salapića koji glavom, iz blizine, pogađa ravno u vratara Dinama. Nakon početne izjednačenosti sa po nekoliko izglednih prilika sa svake strane Dinamo dolazi u vodstvo. U 22. minuti izgubljena lopta na centru, pas Dinama u prostor i udarac s ruba šesnaesterca po zemlji nakon kojeg lopta ispod vratara ulazi u suprotan kut.

NK Osijek je u tom razdoblju imao i odličnu priliku ali Špoljarić je uhvaćen u zaleđu. Nakon vodstva Dinamo preuzima inicijativu u kojoj iz jednog slobodnog udarca s 25 metara pogađa i prečku. U završnici prvog dijela NK Osijek se budi i kreće u napad. U 38 minuti (igra se 2x40min op.a.) uslijedio je mat u tri poteza. Od vratara loptu prima Anić na svojih 30 metara. Vrhunska duga lopta na Špoljarića koji ju prima na protivničkih 30 metara i kreće prema golu. Zadnji obrambeni igrač ga ruši na 17 metara. Slobodni udarac i crveni karton za Dinamo. Loptu uzima Salapić i eurogolom preko zida u same rašlje poravnava rezultat na 1:1.

U drugom dijelu gledali smo odličan nogomet u kojem je Dinamo imao prečku u desetoj minuti drugog dijela nakon udarca s ruba šestaesterca. Svoje prilike imao je i NK Osijek ali bez uspješne realizacije.

U drugom susretu kola Rijeka je u posljednim sekundama susreta izjednačila na 2:2 protiv Slaven Belupa.

2. kolo: Osijek vs Split i Slaven Belupo vs Dinamo. Rijeka slobodna. 

Uvodni dio susreta otvara Osijek inicijativom i posjedom lopte, ali Split čvrsto drži svoj prostor. Nakon dvadeset minuta imamo dvije neuspjele akcije Osijeka i Splita ali i dvije gužve u šesnaestercu Osijeka koje osječka obrana uspješno rješava. U 25. minuti Osijek vadi loptu s gol linije nakon kornera Splita. U 30. minuti uzvraća Osijek također iz slobodnog udarca ali nakon uigrane akcije nije uslijedila dobra reakcija naših napadača.

Nakon izjednačenog tijeka utakmice Split dolazi u vodstvo sedam minuta prije kraja prvog dijela (igra se 2x40min). Split izvodi aut na svojih 30m i s prvom visokom loptom dolazi na četrdeset metara Osijeka, a s drugom visokom loptom prebacuje našu zadnju liniju koja pada u šesnaesterac nakon čega slijedi realizacija za 1:0 vodstvo Splita.

U drugom dijelu kreće Osijek. Odlična akcija s naše polovice i s nekoliko dodira Špoljarić je u prilici, ali ga ruše na sedamnaest metara. Nakon neuspjelog slobodnog udarca Osijek ima dva puta priliku iz kornera, ali rezultat ostaje nepromijenjen. U 50. minuti Split dva puta opasno prijeti, a u 55. minuti vratar Osijeka zaustavlja udarac s 17 metara tik uz vratnicu. Split dominira do 65. minute. Odlična akcija uz udarac s sedamnaest metara, kojeg vratar Splita brani.

U sljedećem napadu Split ima izglednu priliku u šesnaestercu. Osijek se brani i brzo prelazi u fazu napada te je već u sljedećoj minuti izbačen Špoljarić na dvadeset metara, ali bilo je zaleđe. Split ponovo preuzima inicijativu i u 71. minuti rješava utakmicu drugim pogotkom. Izgubljena lopta Osijeka na polovici Splita. Odlično proigravanje za napadača Splita koji nakon sprinta uspijeva imati loptu pod kontrolom i zabiti za 2:0. U posljednjim minutama susreta Split postiže i treći gol za ukupnih 3:0. 

U drugom susretu kola Dinamo je tek u zadnjih deset minuta uspio slomiti otpor Slaven Belupa za pobjedu od 2:0. 

3. kolo: Osijek vs Slaven Belupo i Rijeka vs Split. Dinamo slobodan.

Osijek je krenuo aktivno već od samog početka. U prvih deset minuta dvije prilike od kojih jedna završava u protivničkom bloku nakon udarca Salapića s sedamnaest metara. Slaven polako uspostavlja ravnotežu u igri, ali sredinom prvog dijela Osijek ima čak tri izgledne prilike. Inicijativa Osijeka rezultira golom u 28. minuti. Akcija je krenula s polovice Osijeka. Prebačena lopta na drugu stranu nakon čega Anić odlično dodaje za Brlića koji vrhunski posprema loptu u mrežu za 1:0. Do kraja prvog dijela Osijek ima dvije izgledne prilike a Slaven jednu u kojoj su bili na samo nekoliko metara od gola, ali bez realizacije. 

U drugom dijelu Slaven Belupo počinje odlučnije, ali i Osijek ima svoje prilike. Belupo ima inicijativu sredinom drugog dijela, ali bez realizacije. U finišu susreta Osijek se budi. U 70. minuti Slaven opasno živi. Dvije izgledne prilike Osijek nije uspio kapitalizirati. Ipak, u 75. minuti Špoljarić postiže gol. Slaven je krenuo u iznošenje lopte. Anić ju oduzima, a igrači Slavena rade faul na dvadeset pet metara. Anić brzo izvodi i šalje Špoljarića u prostor, koji odlično prolazi obranu Slavena i iz kosa pogađa suprotni kut za konačnih 2:0. Golove s utakmice pogledajte u linku na kraju teksta. 

U drugoj utakmici kola Split je porazio Rijeku, koja je povela već u sedmoj minuti. Split poravnava u 30. minuti, tako da se na odmor odlazi s rezultatom 1:1. U drugom dijelu sličan scenarij. Rijeku u novo vodstvo dovodi Bjelobrajdić u 57. minuti. Slavlje Riječana nije dugo trajalo jer Split izjednačava rezultat samo pet minuta kasnije. Eurogolom s tridesetak metara važne bodove Splitu donosi Mikulić. Split tako nakon dvije utakmice ima maksimalan broj bodova.   

4. kolo: Split vs Slaven Belupo i Rijeka vs Dinamo. Osijek slobodan.

U četvrtom kolu Split upisuje i treću pobjedu od 4:0 protiv Slaven Belupa. Susret je bio riješen u prvih dvadeset minuta nakon kojih je Split vodio 3:0. U iznimo važnom susretu za prvo mjesto Dinamo je remizirao s Rijekom čime naslov prvaka Hrvatske odlazi u Split. Poveo je Dinamo u trećoj minuti. Rijeka u 65. minuti postiže gol za konačnih 1:1. 

Poredak nakon četiri kola: 1. Split 9 bodova, 2. Dinamo 5 bodova, 3. Osijek 4 boda, 5. Rijeka 2 boda i 6. Slaven Belupo 1 bod. Na listi strijelaca s tri zgoditka vodi Bože Živaljić iz RNK Split. 

U subotu se igra posljednje kolo. Osijek vs Rijeka (10.45h) i Dinamo vs Split (9h). 

5. kolo: Split vs Dinamo i Rijeka vs Osijek. Slaven Belupo slobodan.

Iako je pobjednik prvenstva odlučen u četvrtom kolu uzbuđenja nije nedostajalo niti u ovom kolu. Prva utakmica dana odigrana između Splita i Dinama završila je podjelom bodova. Split tako samo potvrđuje prvo mjesto i neporažen završava prvenstvo. Remi Dinama išao je na ruku Osijeku kojemu bi pobjeda protiv Rijeke značila skok na tablici. Osijek otvara susret pogotkom Špoljarića u petoj minuti nakon kojeg nastavlja s laganom inicijativom, koju je održavao gotovo tijekom cijelog susreta. Susret je završio 1:0 čime je Osijek izbio na drugo mjesto u ukupnom poretku. 

Veliki je to uspjeh juniora pogotovo ako se zna kako su najmlađa momčad prvenstva. Čestitke igračima i treneru Miroslavu Žitnjaku. Osim pehara za drugo mjesto Osijek je dobio nagradu za fair play.

Poredak nakon četiri kola: 1. Split 10 bodova, 2. Osijek 7 bodova, 3. Dinamo 6 bodova, 5. Rijeka 2 boda i 6. Slaven Belupo 1 bod. 

Sve nagrade su otišle u Split: 
Najbolji igrač: Božo Mikulić (RNK Split)

Najbolji strijelac: Bože Živaljić (RNK Split)

Najbolji vratar: Ante Duvnjak (RNK Split)

 

Galerija fotografija  

Video - akcija i pogodak Salapića  

Video - golovi Osijek vs Slaven Belupo

Video - golovi Rijeka - uskoro

Napomena: Tekst je nadopunjavan tijekom cijelog prvenstva nakon svake odigrane utakmice

 

HT Prva liga

1.Dinamo25+3864
2.Rijeka25+2047
3.Osijek25+1642
4.Lokomotiva25+1741
5.Hajduk25+1040
6.Gorica25+538
7.Inter-Zaprešić25-2724
8.Slaven Belupo25-1122
9.Istra 196125-2417
10.Rudeš25-447

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 29.03.2019. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo

Rijeka - Osijek 3:1

HNK Rijeka, 17.03.2019. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti