Nogometaši Osijeka nakon pobjede na startu sezone protiv Zagreba danas u Gradskom vrtu ugošćuju sastav Dinama.

NK Osijek 1:1 GNK Dinamo

Velikom borbenošću i htijenjem, bijelo-plavi su ostvarili ono što su priželjkivali prije susreta. Znalo se da će Dinamo biti dominantan, međutim, Besekovi su izabranici izdržali nalete svoga suparnika i sačuvali remi. Čak su preko Aganspahića u samom finišu mogli i do preostala dva boda, ali treba biti realan i reći da su i gosti imali nekoliko "zicera", a pogodili su i dvije vratnice. Gledajući u cijelini, Osijek je zasluženo došao do pozitivnog rezultata na veliko zadovoljstvo svojih navijača koji su igrače s terena ispratili velikim pljeskom, a trenera momčadi skandiranjem "Dražen Besek".

90' + 3 susret je završen, Osijek je osvojio bod protiv prvaka!

90' +2 ne uspjevaju Osječani "složiti" još jednu kontru, neodlučni su bili Aganspahić i Ugarković.

90' igrat će se tri minute u sudačkoj nadoknadi vremena.

89' evo velikog uzbuđenja i na drugoj strani. Idealno je centrirao Fernandes, glavu je na prvoj vratnici postavio Henriquez, čiji je udarac završio na desnoj vratnici!

88' kakva prilika za Osijek! Šorša je odlično proigrao Aganspahića koji je neometan pucao sa desetak metara, a Eduardo sjajnom obranom spriječio pogodak i vjerojatnu pobjedu domaćina!

86' ušli smo u završnicu utakmice, Dinamo i dalje ima posjed i inicijativu, Osijek se nastoji obraniti i sačuvati 1:1.

83' javna opomena neopreznom Fernandesu koji je kopačkom "zakačio" Mikulića u pravovremnom istrčavanju.

82' Šorša ne koristi dobru situaciju, lopta mu bježi u ključnom trenutku za bolji udarac ka vratima Eduarda.

81' žuti karton za Matela.

80' sada je pucao Ademi, zamalo pokraj lijeve vratnice.

78' odlična prigoda za Dinamo! Pjaca se za nju sam izborio, dobro pucao, a Mikulić još bolje obranio njegov udarac.

72' mijenja i Zoran Mamić: igru je napustio bivši Osječanin Barišić, a ušao je Goncalo.

71' udarac glavom mladog gostujućeg stopera Benkovića, lopta odlazi iznad grede.

70' posljednja izmjena kod Osječana: Ugarković umjesto Špoljarića.

69' Šorša prolazi po desnoj strani, ulazi u šesnaesterac, ali i promašuje.

68' ne prolazi brzi protunapad Aganspahića i Čuljka...

66' Fernandes se poskliznuo u kaznenom prostoru nakon dobrog ubačaja Machada s desne strane.

63' Čuljak umjesto Kurtovića u drugoj osječkoj izmjeni.

61' sada je "požutio" i Matas.

58' prva velika šansa za Dinamo u drugom poluvremenu. Silovito je pucao Fernandes, srećom po Osječane, lopta je pogodila Soudanija.

58' žuti karton za Maslaća nakon jednog žustrijeg starta.

57' prva izmjena kod Osječana: Aganspahić umjesto Mandića.

53' nije bijelo-plavima lako zadržati loptu u nogama, Dinamo je ipak dominantniji, a domaći igrači dugim loptama često "preskaču" igru tražeći napadače Mandića i Špoljarića.

50' javna opomena Ademiju nakon povlačenja Špoljarića.

47' upravo je Fernandes unio pomutnju u osječku obranu u prvom gostujućem napadu u nastavku dvoboju, srećom pa nije završilo pogotkom u mreži Osječana.

46' počelo je drugo poluvrijeme. U prvom je Dinamo imao daleko veći posjed lopte - 74 % u odnosu na 26 % domaćina. Dodajmo da je u svlačionici ostao Rog, a ušao je Fernandes.

dobili smo i službenu informaciju da susret prati 4.616 gledatelja s kupljenim ulaznicama.

45' +2 završeno je prvo poluvrijeme.

45' + 2 Špoljarić se ne slanazi u obećavajućoj situaciji pred Eduardom...

45' dvije minute sudačke nadoknade vremena.

45' velika je sparina sigurno utjecala na tempo igre u prvom dijelu koji se bliži kraju.

42' zaprijetili su Rog i Soudani, Lukić je u posljednji trenutak otklonio opasnost.

41' Dinamo ima inicijativu, ali nakon Soudanijevog gola nije došao u novu, ozbiljniju situaciju za pogodak.

37' Osječane i njihove navijače u dva je navrata ozbiljno naljutio pomoćni sudac Borut Križarić dodijelivši potpuno nepotrebno dvije lopte "dinamovcima".

32' Pjaca je pokazao dio svoga napadačkog repertoara, nakon dobrog driblinga udarac nije bio sasvim precizan.

32' prvi žuti karton dobio je Kurtović.

27' Mandić je bio u prodoru, "zavrnuo" loptu u sredinu, a Eduardo je dobro intervenirao ispred Špoljarića.

20' neugodno je pucao Soudani čiji je udarac sa 18 metara Mikulić krajnjim naporom uspio obraniti.

19' Domaćin je zaprijetio u kontri preko Radotića, međutim, osječki veznjak u svom drugom pokušaju nije bio ni približno precizan kao u 11. minuti kada se upisao u strijelce.

15' Već u sljedećem napadu bilo je 1:1. Machado je finom okomitom loptom proigrao Henriqueza koji je u još boljoj situaciji vidio Soudanija. Alžirac sa svega šest metara ovaj puta nije mogao promašiti mrežu.

15' 1:1 - SOUDANI

15' Dinamo je bio vrlo blizu izjednačenju. Soudani je s lijeve strane ušao u šesnaesterac, dobro pucao, ali je lopta pogodila lijevu vratnicu!

11' Osječani su poveli iz svog prvog ozbiljnijeg napada! Mandić je dobro proigrao Šoršu uz desnu aut liniju, ovaj je okomito krenuo prema suparničkim vratima, mogao je i pucati, ali se odlučio odigrati povratnu loptu u sredinu koja je došla do Radotića koji je pucao u desni donji kut. Vratar Eduardo je loše reagirao i lopta mu je izmigoljila u mrežu.

11' 1:0 - RADOTIĆ

10' gosti u početnim minutama imaju više loptu u svom posjedu, a Osijek je zgusnut u sredini terena.

7' Mikulić je nesigurno reagirao na jedan ubačaj iz prekida s lijeve strane, ali je opasnost ubrzo otklonjena.

3' trenutno je oko 4.000 gledatelja na tribinama, no ulazak gledatelja i dalje traje...

1' susret je upravo započeo.

Tribine se još uvijek popunjavaju jer su na ulazima poprilične gužve uslijed novog režima ulaska na stadion s personaliziranim ulaznicama...

Glavni je sudac Igor Križarić iz Čakovca, a pomagat će mu njegov brat Borut i Goran Loparac iz Sladojevaca.

Evo i osječke početne jedanaestorice: Mikulić, Matas, Lukić, Maslać, Arsenić, Kurtović, Lesjak, Radotić, Šorša, Špoljarić i Mandić. Nema nedovoljno spremnog Peroševića, a Škorić još nije ni počeo trenirati.

Za Dinamo će od prve minute zaigrati: Eduardo, Matel, Šimunović, Benković, Barišić, Ademi, Machado, Rog, Soudani, Pjaca i Henriquez.

Za desetak minuta počinje prva službena ovosezonska utakmica u Gradskom vrtu i to na 35 Celzijevih stupnjeva!