Bijelo-plavi danas u Koprivnici igraju 9. kolo državnog prvenstva protiv Slaven Belupa. Utakmica počinje u 17 sati. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

Slaven Belupo - Osijek 1:1

Naši su nogometaši zadovoljstvo podijelili s navijačima, a mi vas pozdravljamo s Gradskog stadiona u Koprivnici.

90' + 3 utakmica je završena, a Osijek je, baš kao i u prošlom kolu protiv Hajduka, zatresao mrežu na isteku sudačke nadoknade vremena.  Vrijedan je ovo bod, u svakom slučaju, osvojen i uz malo sreće, ali se ne može reći da ga Zekićevi izabranici nisu zaslužili. Slaven Belupo je ostao i dalje na pet bodova zaostatka u odnosu na Osječane.

90' + 3 Bijelo-plavi su izjednačili doslovce u posljednjim sekundama! Ejupi je idealno proigrao Škorića koji je vrlo atraktivno, iz voleja, ne čekavši da lopta padne na zemlju, na visini jedanaesterca matirao Markovića!

90' + 3 1:1 - ŠKORIĆ

90' Škorić je pucao sa 18 metara, bilo je to slabo.

88' u prigodi je Grezda, međutim, teška je to bila situacija za udarac, pa je i Marković mogao odahnuti...

87' odlična šansa za domaću momčad. Goda se našao sam ispred Malenice koji je odlično intervenirao, tako da ostaje 1:0.

82' zadnji puta mijenjaju Koprivničanci. Umjesto Trebotića u završnici susreta će igrati Tatar.

76' izmjena kod Slaven Belupa. Iz igre izlazi Bouadla, ušao je Arap.

70' velika prilika za Osijek! Škorić je idealno ubacio ubacio s desnog krila u sredinu, sa 8-9 metara pucao je Marić, a vratar domaćih nogom spasio siguran pogodak!

66' sada mijenja i Kopić. Pejić napušta igru, ulazi Telushi.

64' udarac Katića iz daljine, nema problema za Malenicu.

61' druga izmjena kod Osječana. Izašao je Grgić, a ušao Marić. Evo odmah i posljednje zamjene u bijelo-plavim redovima: na klupu odlazi Mudražija, na terenu je Lopa.

60' javna opomena za Grezdu koji je pokušao iznuditi kazneni udarac.

58' Bistrović snažno puca, nekoga je okrznula na putu do Malenice i završila u korneru.

56' udarac Grgića s ruba šesnaesterca, Marković nema potrebu intervenirati.

53' žuti karton za Mudražiju.

50' sada puca Pejić malo iskosa s desne strane, srećom pa ni on nije bio precizan.

46' prvi je nešto više pokušao učiniti Trebotić udarcem s 20-ak metara, nije naciljao okvir vratiju.

46' počeo je drugi dio susreta.

45' završeno je prvo poluvrijeme, domaćin ima prednost golom Vidovića iz 28. minute.

45' vrlo dobar pokušaj Hajradinovića obranio je Marković!

42' prvi žuti karton na utakmici dobio je Bistrović.

34' iz daljine puca Goda, nema promjene rezultata.

33' Barišić ne može nastaviti utakmicu, ušao je Grezda.

28' odmah su Osječani mogli izjednačiti. Barišić je asistirao Hajradinoviću koji puca iz prve, ali ne pogađa okvir vratiju.

28' Slaven Belupo je došao u vodstvo. Purić je idealno uposlio Vidovića u šesnaestercu, a ovaj je vrlo precizno i snažno loptu poslao pod gredu za 1:0.

28' 1:0 - VIDOVIĆ

23' Hajradinović je pucao nekoliko metara izvan kaznenog prostora, lopta odlazi pokraj lijeve vratnice.

21' Gosti su češće na polovici Slaven Belupa, iako jedomaća momčad imala jedinu pravu prigodu u dosadašnjih dvadesetak minuta igre.

12' nakon ubačaja iz kuta u šesnaestercu gostiju skočio je Međimorec, dobro pucao glavom, a lopta je pogodila lijevu vratnicu od koje se odbila u polje i bilo je sada dosta sreće za momčad Osijeka.

12' prva opasnija situacija je pred vratima Malenice. Pucao je Vidović, a Malenica loptu odbio u korner.

11' Osječani su agresivniji, a s tribine im stiže glasna navijačka potpora njihove Kohorte.

8' iako je kiša prestala, teren je prilično natopljen tako da igrači proklizavaju i morat će biti vrlo oprezni u ovakvim okolnostima.

1' krenulo je, neka je sretno našim Osječanima!

Glavni sudac je I. Bebek (Rijeka) kojemu će danas asistirati G. Perica (Šibenik) i R. Kezele (Rijeka).

Slaven Belupo će startati s jedanaestoricom: Marković, Katić, Musa, Međimorec, Purić, Vidović, Bistrović, Goda, Trebotić, Boudla i Pejić. Na klupi su: Blažević, Rebernik, Tatar, Arap, Telushi, Vrljičak i Bogojević.

Za Osječane će igrati: Malenica, Škorić, Barać, Grgić, Barišić, Mudražija, Mioč, Bočkaj, Hajradinović, Boban i Ejupi. Pričuve su: Antolović, Lesjak, Lukić, Jambor, Lopa, Grezda i Marić.

Osijek trenutno ima pet bodova više u odnosu na Slaven Belupo i tu će bodovnu razliku danas pokušati povećati, a jasno je da i Koprivničani imaju svoje želje i ambicije kako bi se približili Bijelo-plavima na tablici.

Pozdrav iz kišne Koprivnice gdje je prije 15-ak minuta bio pravi prolom oblaka, ali ipak nije duže potrajao, tako da ni odigravanje ovoga susreta nije došlo pod znak pitanja.