Bijelo-plavi danas u Kranjčevićevoj igraju 10. kolo državnog prvenstva protiv Rudeša. Utakmica počinje u 18 sati. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

Rudeš - Osijek 1:1

Nitko iz vodeće četvorke u ovom kolu HNL-a nije uspio ostvariti pobjedu, pa tako ni naš Osijek. Šteta što ovaj posljednji  udarac Bočkaja nije završio u mreži umjesto na gredi, ali tako je to u nogometu... Pozdrav iz Kranjčevićeve!

90' + 5 utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1, istim onim koji je bio i ljetos u Gradskom vrtu.

90' + 3 Bočkaj vrlo snažnim udarcem s 12 metara pogađa gredu i puno je sreće sada imao Rudeš!

90' + 1 požutio je Hajradinović.

90' sada je Lukić pucao glavom nakon ubačaja Bočkaja, još jednom je Picak bio tamo gdje treba.

89' Hajradinović je u vrlo dobroj šansi, snažno je pucao, međutim, pogodio je Barbarića ispred sebe.

88' igru napušta Lopa, ušao je Pušić.

81' Marić ne koristi dobru situaciju u kaznenom prostoru.

78' posljednji puta mijenja Inaki. Povlači iz igre Franića, a na teren šalje Vucu.

75' sjajnu je šansu sada imao Rudeš. Turčin je izbio sam ispred Malenice, koji je fantastičnom intervencijom sačuvao svoju mrežu!

74' Entrena je ušao umjesto Lulića.

72' Osijek je uspio izjednačiti! Bočkaj je izvrsno centrirao, a Grgić odlično skočio i sa 7 metara loptu poslao u gornji desni kut za 1:1.

72' 1:1 - GRGIĆ

66' zamjena kod Rudeša. Igru napušta jedini strijelac Budimir, ulazi Fazli.

62' dvostruka izmjena kod Osijeka. Izlaze Lesjak i Boban, ušli su Lukić i Marić.

56' Franić je imao dobru prigodu za domaću momčad, lopta ipak odlazi pokraj desne vratnice.

55' još jedan žuti karton, ovaj puta za Lesjaka.

54' Boban prvi dolazi u prigodu, slabo je pucao s 11 metara, Picak nije imao nikakvih problema.

49' Ejupi pada u šesnaestercu, za Vidulina nema kaznenog udarca.

46' počinje drugi dio utakmice pred 500-injak gledatelja u Kranjčevićevoj.

45' posljednji pokušaj gostiju u prvom dijelu preko Baraća koji je pucao sa 40-ak metara, predaleko je to bilo da bi zabrinulo Picaka. Igrači odlaze na odmor.

37' odličan prodor Turčina koji je lijepu solo-akciju završio snažnim udarcem, srećom po goste to nije bilo sasvim precizno.

36' požutio je i Lopa.

34' još jedna izgledna situacija za Osijekova centarfora, međutim, opet je to nedopuštena pozicija u kojoj se našao Ejupi.

29' Ejupi je u zaleđu, pa je uzalud poslao loptu u mrežu...

27' žuti karton dobio je Boban.

20' Akciju je započeo Lulić, proigrao na desnoj strani Turčina koji je idealno uputio loptu u peterac gdje Škorić nije uspio intervenirati ispred Budimira koji je uklizao i pogodio bliži kut za vodstvo domaćina.

20' 1:0 - BUDIMIR

16' Picak već treći puta spašava Rudeš! Sada je pucao Ejupi nakon proigravanja Lesjaka, a domaći vratar je nogom obranio i ovaj udarac.

15' Mioč je uputio odličan udarac iz daljine, Picak je još jednom lijepom paradom sačuvao svoju mrežu.

14' lijepu je prigodu imao Budimir. Osječani su zastali smatrajući da je domaći napadač u nedopuštenoj poziciji, što je i naš dojam, ali Budimir nije  uspio nadmudriti prisebnog Malenicu.

9' dobro je pucao Hajradinović, iskosa s lijeve strane, Picak je uspio loptu ispod grede izbaciti u korner.

6' Kohorta je i danas došla bodriti Bijelo-plave, a manju skupinu navijača na zapadnoj tribini ima i Rudeš.

1' već u 29. sekundi Osječani su mogli povesti! Grgić je probio desnu stranu i ušao u kazneni prostor, vratio loptu u sredinu prema Ejupiju koji je blokiran u posljednji trenutak.

1' počinje susret između Rudeša i Osijeka.

Sudački tercet predvodi Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomoćnici su mu G. Perica (Šibenik) i H. Radić (Split).

U momčadi Rudeša od prve će minute biti: Picak, Barbarić, Borevković, Mesarić, Muić, Franić, Segado, Kamenar, Lulić, Turčin i Budimir. Pričuve su: Čondrić, Fazli, Entrena, Ivančić, Vuco, Feng i Havojić.

Za Osijek će ovaj puta igrati: Malenica, Škorić, Barać, Grgić, Bočkaj, Lesjak, Mioč, Lopa, Hajradinović, Boban i Ejupi. Na klupi su: Antolović, Jambor, Marin, Matas, Lukić, Pušić i Marić.

Evo nas još jednom ove sezone u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu, odakle vam upućujemo pozdrav ovog prohladnog ponedjeljka! Osijek je ovdje slavio u 5. kolu protiv Lokomotive (3:2), nadamo se istom ishodu i u ovoj prvenstvenoj utakmici.