Bijelo-plavi danas gostuju u Vinkovcima. Utakmica počinje u 17 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

CIBALIA - OSIJEK 1:1

90' + 3 završen je slavonski derbi u Vinkovcima, podjelom bodova. Pozdrav s Bosuta!

90' + 2 požutio je vratar domaćih Brkić.

88' sjajna prigoda za Cibaliju! Centrirao je Vitaić, na prvu je vratnicu utrčao J. Barišić i kada je Malenica praktički već bio svladan, lopti se na putu mreža mreži ispriječila vratnica.

86' posljednja zamjena kod Osječana: Ejupi umjesto Grgića.

86' udarac Šorše je neprecizan.

82' J. Barišić je imao šansu, Malenica je to lijepom paradom neutralizirao.

75' igru napušta domaći strijelac Galić, sada je na terenu Tomašević.

73' javna opomena za Marića.

67' izmjena kod Cibalije. Izašao je Osječanin Miličević, a ušao još jedan osječki igrač u vinkovačkim redovima J. Barišić.

63' dvije velike prigode za Osijek! Mudražija je idealno asistirao Mariću koji je sam ispred Brkića, ali je vratar Vinkovčana hrabrom intervencijom sačuvao mrežu. No, lopta se odbila do natrčalog Grezde, uslijedio je snažan udarac, međutim, ispred gol-linije ispriječio se Soldo i ostaje 1:1.

55' žuti karton za Karamarka.

52' dvostruka izmjena kod Osječana. Igru su napustili Lopa i Mioč, a ušli su Marić i Mudražija.

49' požutio je Lopa.

46' počinje drugi dio slavonskog derbija u Vinkovcima.

45' kraj prvog poluvremena u kojem smo vidjeli dva pogotka, po jedan na svakoj strani.

42' žuti karton dobio je Muženjak.

41' Domaćin je uspio izjednačiti. Miličević je proigrao Galića koji je primio loptu iskosa na 17 metara i onda zaista precizno pogodio lijevi gornji kut. Malenica je bio na toj lopti, ali nije uspio spriječiti pogodak - 1:1.

41' 1:1 - GALIĆ

40' opet je Grezda pobjegao obrani domaćin, ali povratna lopta nije došla do osječkih napadača...

39' polako ulazimo u završnicu prvog dijela, Bijelo-plavi su primirili domaćina.

31' Hajradinović sada ubacuje s istoga mjesta kao malo prije Grezda, opet je Mioč u skoku, ali ovaj puta nije uspio pogoditi okvir vratiju.

30' Cibalia je prilično žustro odigrala ovih tridesetak minuta, no prednost je na strani gostiju s Drave.

29' Grezda je centrirao s lijeve strane, Mioč pucao glavom, a Brkić obranio taj pokušaj osječkog veznjaka.

20' Domaćin je iz polukontre došao do prigode preko Muženjaka čiji je udarac sa 17 metara bio neprecizan.

15' Siguran realizator s bijele točke bio je Hajradinović koji je poslao loptu u donji desni kut za 0:1.

15' 0:1 - HAJRADINOVIĆ (11m)

14' Jedanaesterac za Osijek! Grezda je poput brzog vlaka projurio pokraj Ikića, ušao je u kazneni prostor gdje ga je srušio Plum i to je bio prekršaj za najstrožu kaznu zbog kojeg je Plum zaradio i javnu opomenu.

13' Odlično puca Hajradinović s 25 metara, lopta je išla u lijevi kut, a Brkić se ispružio i odličnim intervencijom spriječio vodstvo Osijeka!

10' Kordić i Mrdeša su bili u situaciji za udarac, Osječani su to oba puta blokirali.

9' Mioč također puca iz daljine, učinio je to prilično precizno i snažno, Brkić je ipak uspio primiriti loptu u naručje.

2' Prvi udarac prema vratima uputio je Plum iz "slobodnjaka" s 35 metara, bilo je to snažno, ne i dovoljno precizno, lopta je prohujala iznad grede.

1' Susret je počeo.

Utakmicu će voditi glavni sudac D. Strukan (Split), a pomoćnici su mu: G. Perica (Šibenik) i H. Radić (Split).

Za Cibaliju će igrati: Brkić, Soldo, Ikić, Karamarko, Rubić, Muženjak, Mrdeša, Plum, Kordić,Galić i Miličević. Na klupi će biti:Šubarić, Dabro, Tomašević, Karaula, J. Barišić, Vitaić i Peričić.

Osječani će utakmicu započeti u sastavu: Malenica, Milović, Barać, Šorša, B. Barišić, Škorić, Mioč, Hajradinović, Lopa, Grgić i Grezda. Pričuve su: Santini, Ejupi, Bočkaj, Šimunec, Mudražija, Marić i Pervan.

Pred nama je još jedan,52. slavonski nogometni derbi između Cibalije i Osijeka. Srdačan pozdrav iz Vinkovaca!