NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Sve su nas učinili ponosnima!

Fenomenalan uspjeh naše nacionalne vrste

Sve su nas učinili ponosnima!

12.07.2018.

Hrvatska je očitala lekciju Englezima i u nedjelju će se boriti za naslov svjetskog nogometnog prvaka – fantastično!

Fantastično! Fenomenalno! Sjajno! I mogli bismo nizati superlative u nedogled. Hrvatska je u finalu Svjetskog prvenstva!  Nogometni predstavnici jedne male, ali ponosne zemlje, igrat će za naslov najboljega na svijetu, borit će se za najprestižniju titulu u jednom momčadskom sportu i diljem naše planete Hrvati će biti u središtu pozornosti. Bili su i proteklih dana, otkako smo ušli među osam najboljih, ali ovo sada – ovo je impresivno! Nećemo reći i nevjerojatno jer bi to značilo da nismo baš vjerovali u ove dečke koji su, trenutno, gotovo pa na vrhu svijeta i čeznu da ga osvoje, kada su već tako blizu.

Cijeli će svijet gledati Hrvate

Sve su nas učinili ponosnima, izljev radosti i veselja nakon trijumfa nad Englezima obilazi kuglu zemaljsku. Hrvatska „gori“, ovakva atmosfera tjera u ekstazu i one koji manje prate nogomet, ali osjećaju to hrvatsko bilo, taj zarazni puls kada nam se za Domovinu događa nešto veliko, nešto spektakularno i nedosanjano. Oduševljenje i pjesma na sve strane, upaljene baklje, kolone automobila okićenih nacionalnim simbolima u svim našim gradovima, veseli se i mlado i staro, svi smo u istome klupku, a emocije dotiču nebo. Neopisiv je osjećaj zaspati se i probuditi, znajući da će Hrvatska za koji dan zaigrati za zlato, a da to više nije san… Bože, pa mi smo u finalu, u nedjelju će cijeli svijet gledati Hrvate i još se jednom diviti naciji za koju su sada čuli i oni koji nisu ni znali gdje bi nas uopće pronašli na zemljopisnoj karti…

Kakva demonstracija sile!

Kava je to bila demonstracija sile u polufinalu! Ono što je naša nacionalna vrsta odigrala u drugom poluvremenu i u produžecima ogleda s Engleskom je fantazija. Diktirati onakav tempo nakon dvije iscrpljujuće utakmice s Dancima i Rusima, biti tako dominantan i rastrčan, držati protivnika na „konopcima“, to je odlika vrhunskih momčadi, a Hrvatska je to postala. Ne samo svojom koncentracijom kvalitete, bez koje se ipak ne može do vrha, nego i karakterom kojega iskazuju Dalićevi izabranici i sam izbornik. Učestalo se uspjevaju vratiti nakon rezultatskog zaostatka u dvobojima tako velikih uloga, puni su samopouzdanja i vjere u sebe i to se prenijelo i na nas, koji ih pratimo i bodrimo. Hrvatska je pred vratima raja, ovi dečki definitivno mogu postati besmrtni, a svi mi skupa ostajemo presretni. Svjedočimo blistavim trenucima o kojima će se pričati stotinu godina. To je naša privilegija, ponosni što smo Hrvati, čekamo i to veliko finale. U kolektivnom deliriju koji nas je obuzeo.

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Slaven Belupo8-38
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 29.09.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica 0:1

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti