NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Još jedna pobjeda Osijeka

Prijateljska utakmica u Velikoj

Još jedna pobjeda Osijeka

09.09.2018.

Osječani su u cjelini bili opasniji od momčadi tuzlanske Slobode i zaslužili su pobjedu od 1:0.

Ostvarili su Bijelo-plavi još jednu pobjedu, ovaj puta u prijateljskom susretu, ali je uvijek lijepo biti uspješniji od protivnika. Tuzlanska Sloboda teško prima golove, na to smo upozoravali prije dvoboja u Velikoj, tako da nije bilo ni realno očekivati nekakvu pucačku rapsodiju Osječana. Dovoljan je bio jedan pogodak za uspješno odrađenu provjeru na kraju mini-ciklusa priprema u „Zlatnoj dolini“ u kojoj su naši nogometaši radili uistinu punim gasom.

Hajradinović ne promašuje „penale“

Treniralo se jačim intenzitetom, pa se može govoriti i o nedostatku svježine na samoj utakmici, ali je ipak Osijek bio poduzetniji takmac s više prijetnji i upućenih udaraca prema suparničkom vrataru. Nisu to, doduše, bile „mrtve“ šanse, no udarci Lope u dva navrata, Pervana, Marića, opasni pokušaji Bočkaja nikako ne možemo označiti bezopasnima.

Na drugoj strani, Sloboda je pokušavala pritiskom na osječke veznjake i zadnju liniju Zekićeve momčadi, ali su ipak bile rijetke situacije u kojima su opasnije prijetili. Tek u završnici susreta to je učinio Čivić koji je slabo pucao kada mu se otvorio prostor za udarac ulaskom u kazneni prostor… Odluka o pobjedniku je pala u 78. minuti kada je Marić prekršajem zaustavljen u šesnaestercu, a Hajradinović je i ovaj puta bio vrlo siguran s bijele točke.

Isprobavanje određenih varijanti

Dužni smo reći da je Zekić pred svoje igrače stavio i određene taktičke zadaće. Jedna od njih je bila da prepuste protivniku posjed lopte, tražeći od Hentyja, Lope i Pervana da se ne vraćaju previše natrag u pomaganju defanzivcima. Ipak je to bio prijateljski susret u kojem se mogu isprobati neke stvari, pa je tako, primjerice, Bočkaj u drugom dijelu igrao na poziciji lijevog veznog. Vidjeli smo prvi puta M'Pindu kao centralnog veznjaka, predstavio se i stoper Bagadur koji je došao na probu u B momčad, a pružila mu se prigoda da i Zekića uvjeri u svoje trenutne igračke mogućnosti…

Premijeru je imao i desnokrilni Stavitski koji tek upoznaje nove suigrače i sustav igre, pa dosta toga još može i mora „sjesti“ na svoje mjesto. I ono što je bitno istaknuti: nisu se Osječani ni raspali, niti ih je suparnik stavio pod nekakav pritisak niti ulaskom trojice golobradih mladića – Kuprešaka, Benića i Bliznaca. Stoga je utakmica poslužila onome što je stožer Osijeka ovom prigodom i želio.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti