Podršku ovoj inicijativi došli su dati i članovi stručnog stožera NK Osijek i naš prvotimac Marin Pilj.

Građanska inicijativa  „Hod za život„ u subotu je prvi put održana i u Osijeku. Naime, riječ je o akciji koja se održava već četiri godine i to sada već u pet hrvatskih gradova. Okupljanje građana započelo je oko 10 sati u osječkom parku Zrinjevac s kojega je sat vremena kasnije kolona, i to prema policijskim procjenama, s oko 2.500 do 3.000 građana,  uz pjesmu krenula do Trga Ante Starčevića. Tamo su uslijedili govori i prigodni glazbeni program, a među brojnim sudionicima mirne povorke našao se i nadbiskup đakovačko-osječki mons. Đuro Hranić. U mnoštvu okupljenih sugrađana bili su i članovi stručnog stožera našeg prvoligaša, kao i prvotimac Marin Pilj.