NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Prilika za naše nove igrače

Provjera nogometaša osječkog prvoligaša

Prilika za naše nove igrače

07.09.2019.

Zaigrat će Ndockyt, također i oporavljeni Silva, a priliku će tijekom utakmice dobiti i Mbakogu.

Subotnje jutro započelo je kišom u požeškoj kotlini, a osvježenje je u tom smislu dobro došlo nogometašima Osijeka koji imaju dvodnevni radni boravak u Velikoj. Od 16,30 sati očekuje ih prijateljska utakmica s Radnikom iz Bijeljine, a dan ranije su održali trening na stadionu NK Papuk. Prema onome što se proteklih dana uigravalo, susret bi mogla započeti postava: Ivušić, Lončar, Gutieri, Majstorović, Silva, Talys, Jugović, Ndockyt, Pilj, Marić i Mance.

Promjene u zadnjem redu

Dinu Skendera i njegove suradnike u ovom dvoboju posebno zanima stanje Silve, povratnika nakon ozljede i novopridošlog Ndockyta koji na treninzima ostavlja prilično dobar i konkretan dojam. Što se tiče Mbakogua, njemu će trebati određeno vrijeme da bi uhvatio ritam s ostalima, no sigurno će i on participirati u današnjem susretu. Zbog odsutnosti Škorića i Šutala, nužno se ovom prigodom mijenja obrana Bijelo-plavih, pa će nakon dužeg vremena ponovno zajedno u zadnjoj liniji biti Lončar i Gutieri, dakako uz standardnog Majstorovića. Ovakve provjere su prilika i za napadački tandem Marić – Mance da se bolje „uštimaju“ i uz poneki pogodak najave konkretniji učinak u nastavku državnog prvenstva.

Radnik je trenutno šesti

Kada je riječ o suparniku, momčad iz Bijeljine je trenutno šesta u Premijer ligi Bosne i Hercegovine s 9 bodova iz sedam odigranih kola. Njih uskoro očekuje domaći ogled sa Zrinjskim iz Mostara, pa će i njima ogled s Osječanima zasigurno dobro poslužiti u pripremi te utakmice. Radnik se oslanja i na veći broj igrača iz Srbije, a trenutno su im najučinkovitiji prvotimci Đurić i Maksimović koji su postigli po četiri pogotka. Trener im je Mladen Žižović čija je preferirana formacija 4-2-3-1.

Tekstualni prijenos utakmice pratite ovdje.

HT Prva liga

1.Hajduk8+1016
2.Dinamo7+916
3.Lokomotiva9+314
4.Osijek9+213
5.Rijeka7+212
6.Gorica8+112
7.Istra 19618-38
8.Slaven Belupo8-127
9.Inter-Zaprešić8-46
10.Varaždin8-84

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo

Slaven Belupo - Osijek

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 28.09.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Lokomotiva - Osijek 2:1

Nogometni stadion Zagreb, 20.09.2019. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti