Još jedna u nizu sudbonosni utakmica je pred nogometašima Ive Šuška. Hendikepirani zbog neigranja ponajboljeg igrača Aljoše Vojnovića bijelo-plavi od 17 sati u Gradskom vrtu dočekuju momčad Zagreba.

NK OSIJEK 1:0 NK ZAGREB

Osijek je i drugu uzastopnu utakmicu na domaćem terenu riješio u svoju korist, a u sljedećem kolu gostuje na Poljudu.

90' + 3 utakmica je zavšena minimalnom, ali posve zasluženom pobjedom našeg prvoligaša.

90' + 1 igrat će se 3 minute u sudačkoj nadoknadi vremena.

90' sam finiš susreta u Gradskom vrtu...

86' pucao je G. Boban, opet je njegov pokušaj bio bezuspješan.

84' raste nervoza u završnici, požutio je Štiglec.

81' dalekometni pokušaj Medića koji nije namjestio ciljnik.

80' posljednji puta mijenja i Šušak. S terena je povukao umornog Jamaka, a ušao je Čuljak

76' u šansi je bio Medić, srećom, ne snalazi se najbolje pred vratima Mikulića.

75' kartonijadu u osječkoj momčadi nastavio je Perošević.

73' Zagreb je umalo stigao do izjednačenja! Krovinović je ostao bez pratnje u kaznenom prostoru, uputio je prizeman udarac kojega je Mikulić uz dosta poteškoća uspio "ukrotiti".

72' pucao je Konopek u svom prvom kontaktu s loptom, zamalo je bio neprecizan.

71' javna opomena za Jamaka.

69' posljednja izmjena u sastavu Zagreba: Konopek umjesto Muića.

65' sada pokušava Perošević s ruba šesnaesterca... i to je ostao samo pokušaj.

63' Mešanović puca iz daljine, nije to bilo ni izbliza precizno.

61' prava prilika za Osječane! Mešanović je dobro pucao glavom, a Livaković sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

59' G. Boban je još jednom zaprijetio, međutim, njegov je udarac završio pokraj vratiju.

59' evo i druge promjene u momčadi Osijeka. Sada je igru napustio Aneff, a na terenu je Mešanović.

57' prva izmjena kod bijelo-plavih. Umjesto ozlijeđenog Škorića, ušao je Glavaš.

56' Borbeni i uporni Laštro omogućio je sjajnu prigodu Aneffu. Urugvajac je krenuo sam prema Livakoviću, ali se prerano odlučio na udarac kojega je gostujući vratar lako ukrotio.

51' G. Boban je krenuo prema vratima domaćih, Mikulić je istrčao, ali nije došao do lopte. Srećom pa najbolji strijelac Zagrebaša nije pogodio mrežu.

46' počelo je drugo poluvrijeme i to dvostrukom izmjenom u momčadi Zagreba. Umjesto Mudražije i Šulca ušli su napadači Medić i G. Boban.

45' + 1 završen je prvi dio utakmice.

45' + 1 sada je požutio i Matas.

45' javna opomena za Lukića.

40' bliži se kraj prvog  poluvremena u kojem je Osijek dominantan iako nije bilo baš nekih posebnih uzbuđenja na terenu.

36' pokušaj Lukića glavom nakon ubačaja iz kornera, lopta odlazi iznad grede.

34' Aneff puca iz okreta, nije to bilo dovoljno ubojito da bi se Livaković našao na mukama...

30' sada je Osijek mogao povećati svoje vodstvo. Aneff je nesebično asistirao utrčalom Perošević koji je s lijeve strane pucao po zemlji, a lopta ipak ne pogađa okvir vratiju.

29' nema izrazitijih šansi, a domaćin i dalje ima veći posjed lopte.

24' žuti karton za Kolingera.

23' moraju bijelo-plavi zadržati isti ritam, da im se ne bi dogodilo ono što smo gledali u prošlim utakmicama, prvo sa Zadrom u Gradskom vrtu, a potom i u gostima kod Splita kada su se itekako mučili nakon što su stekli rezultatsku prednost...

17' Osijek je došao u vodstvo! Matas je proigrao Peroševića, ovaj je ušao u šesnaesterac, lijepo se "biciklom" riješio suparničkog igrača, potom idealno ubacio u sredinu, a Škorić s 12 metara svladao Livakovića. Gostujući vratar je bio na toj lopti, međutim, ona je ipak završila u lijevom kutu za 1:0.

17' 1:0 - ŠKORIĆ

12' da ne izostavimo informaciju što se broja gledatelja tiče, na tribinama ih je oko 1.500.

9' pritišću Osječani od početka, tražeći što prije situaciju iz koje bi mogli ugroziti Livakovića.

5' prvu priliku imali su gosti preko Štigleca koji je s lijeve strane ušao u kazneni prostor, uputio prizeman udarac, a lopta je zamalo prohujala pokraj lijeve vratnice.

1' utakmica je upravo započela.

Osječani su u najavljenom sastavu s povratnikom Vukobratovićem, a u momčadi je i Jamak koji je bio upitan zbog ozljede koju je zaradio u Maksimiru. U gostujućim redovima na klupi je ostao prvi klupski strijelac G. Boban.

Lagano raste nervoza uoči početka još jedne iznimno važne utakmice bijelo-plavih.